- Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.45. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z wyjaśnieniem intencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 18.00.
- Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli, przypada w poniedziałek, 6 stycznia. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę tylko w górnym kościele. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich Mszach Świętych. Orszak Trzech Króli rozpocznie się przed Urzędem Miasta o godz. 11.30.
- Stowarzyszenie Odpowiedzialny Szczecin organizuje manifestację mającą na celu upomnienie się o prawa do decydowania o wychowaniu dzieci zgodnego ze światopoglądem rodziców. Inicjatywa ma związek z planowanym wprowadzeniem do szkół nowego obowiązkowego przedmiotu Edukacja Zdrowotna, w którym dobre treści połączone są z treściami deprawującymi. Manifestacja odbędzie się w sobotę, 11 stycznia, o godz. 12.00 na Placu Pawła Adamowicza w Szczecinie. Szczegóły w gablocie.
- Na świąteczny koncert organowy zaprasza nasz organista p. Piotr Cholewa w niedzielę, 12 stycznia, o godz. 18.00.
- W sprawie terminu wizyt kolędowych księża będą się kontaktować najpóźniej do 15 stycznia.
- Zachęcamy do nabywania tygodnika niedziela zwracając jednocześnie uwagę, że jego cena wzrosła do 12 zł.
___________________________________
Drodzy Rodzice i Dziadkowie, zachęcamy do aktywnej obrony naszych dzieci i wnuków przed nachalną propagandą idei sprzecznych z wartościami uniwersalnymi.
Ministerstwo Edukacji chce wprowadzić jako obowiązkowy kontrowersyjny przedmiot pt. „Edukacja Zdrowotna”. Przedmiot budzi niepokój wśród rodziców, nauczycieli i wychowawców.
W proponowanym przedmiocie Ministerstwo łączy treści dobre ze złymi. Wraz z treściami dobrymi wprowadza się treści deprawujące, takie jak:
- dla 10 latków: samozaspokojenie jako norma medyczna, różne modele rodzin,
- dla 13 i 14 latków: dojrzałe i świadome przygotowanie do inicjacji seksualnej, tożsamość płciowa cis i trans czy orientacja psychoseksualna: heteroseksualna, homoseksualna, biseksualna czy aseksualna,
- dla 15-18 latków: różne formy aktywności seksualnej i przynależność do grup osób LGBTQ+.
Ministerstwo chce odebrać nam – rodzicom prawo, które daje Konstytucja (art. 48 i 53) do wychowania swoich dzieci zgodnie z własnym światopoglądem. Nie możemy na to pozwolić!
Rodzice w całym kraju, organizują się w obronie wartości rodzinnych i przygotowują PROTEST pod hasłem „Tak dla Edukacji, Nie dla Deprawacji”.
Taka manifestacja odbędzie się także w Szczecinie w sobotę, 11 stycznia o godz. 12.00 na Pl. Pawła Adamowicza (obok Galerii Kaskada).
Więcej informacji:
https://www.facebook.com/odpowiedzialny.szczecin
- Alberto Lozano tel. 697 613 301
Dominika i Alberto Lozano
Odpowiedzialny Szczecin