Ogłoszenia parafialne

 1. Informujemy, że w poniedziałek, 18 stycznia br., rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9). Wspólna modlitwa przedstawicieli kościołów chrześcijańskich odbędzie się w Szczecinie w niedzielę, 24 stycznia br., w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła i będzie przebiegać według następującego programu: – godz. 18.00 – Msza Święta, – godz. 19.00 – Liturgia Słowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana.
 2. W III niedzielę zwykłą, 24 stycznia br., wraz z Kościołem powszechnym będziemy przeżywać już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego.
 3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na pokrycie wysokich rachunków związanych z ogrzewaniem naszego kościoła. „Bóg zapłać!”, za złożone ofiary.
 4. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na wieczorną Mszę Św. „kolędową”, na której otrzymamy błogosławieństwo i wodę święconą do pokropienia naszych domów. Podczas Mszy Św. będzie zbierana taca kolędowa.
 • W poniedziałek, 18 stycznia, mieszkańców ul. Strzeleckiej.
 • We wtorek, 19 stycznia, mieszkańców ul. Pułaskiego, ul. Bema, ul. Wilków Morskich i ul. Księcia  Witolda.
 • W środę, 20 stycznia, mieszkańców ul. Legionów Dąbrowskiego i ul. Przecznica.

 

Archiwalne ogłoszenia

 1. Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.
 2. W sobotę, 16 stycznia, zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli, które zostanie odprawione o godz. 17.30, a następnie o godz. 18.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji, polskich rodzin. Prośby i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach, znajdujących się na stoliku z prasą katolicką lub wysłać drogą e-mailową, wchodząc na stronę internetową parafii. Zachęcamy do wpisywania próśb i podziękowań do Św. Andrzeja Boboli do specjalnej księgi, która znajduje się przy ołtarzu Matki …

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj w naszym zakonie przeżywamy Uroczystość Najświętszego Imienia Jezus, Święto Tytularne Towarzystwa Jezusowego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakra­mentu, która rozpocznie się po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Je­zusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy.
 2. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w stanie błogosławionym na Mszę Św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się o dar potomstwa, o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących dzieci …

Czytaj dalej »

 1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego, a zarazem święto Świętej Ro­dziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 2. W czwartek ostatni dzień roku 2020. Msza Św. dzięk­czynna na zakończenie starego roku zostanie odprawiona o godz. 17.00 (wcześniej niż zazwyczaj), ze względu na obowiązującą w tym dniu godzinę policyjną. Po tej Mszy Św. odśpie­wamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2020 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzy­mane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku.
 3. W piątek, rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy 2021, oddając …

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Od godz. 8.00 niedzielny porzą­dek Mszy Św. tylko w górnym kościele. Wierni, któ­rzy w czasie Pasterki przyjęli Komunię Św., mogą w ciągu dnia ponownie przy­stąpić do Stołu Pańskiego.
 2. W drugi dzień świąt – w sobotę – święto św. Szczepana, diakona. Niedzielny po­rzą­dek nabożeństw w górnym i dolnym kościele.
 3. W tym roku ze względu na sytuację panującej pandemii, nie będzie wizyt duszpasterskich zwanych „kolędą”, tak jak w poprzednich latach. Będzie można zamówić wizytę duszpasterską do swojego domu w terminie …

Czytaj dalej »