Ogłoszenia parafialne

 1. Adwent, który rozpoczęliśmy dzisiaj, to także czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Przy ołtarzu Matki Bo­żej Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz przeznaczony na żywność dla ubogich naszej parafii. W kolejne niedziele adwentu (6, 13 i 20 grudnia), w przedsionku kościoła parafialny Caritas będzie rozprowadzał świece, kartki świąteczne oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 2. Jutro, w poniedziałek, rozpoczynamy Msze Św. roratnie, które w naszym ko­ściele będą codziennie o godz. 6.15, a dla dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału w roratach – w miarę możliwości – ca­łymi rodzinami. Przynosimy lampiony, które są zna­kiem naszego oczeki­wania i wychodzenia na drogę, aby przy­witać Tego, Który ma przyjść. Zarówno roraty o 6.15, jak i te o 17.00 będą transmitowane na naszym kanale YouTube.
 3. We wtorek, po Mszy Św. wieczornej, Odnowa w Duchu Św. zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W najbliższy czwartek przypada I czwartek miesiąca. Na początku Mszy Św. o godz. 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy relikwiach św. Faustyny Kowalskiej. Prośby i podziękowania składamy na kartkach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką lub możemy wysłać mailem, wchodząc na stronę internetową naszej parafii. Będą one odczytane podczas Mszy Św. Po Mszy Św. oddanie czci relikwiom św. Apostołki Miłosierdzia Bożego.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Po Mszach Św. o godz. 8.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi podczas Mszy Św. rano i od godz. 16.30 do 19.00. Tego dnia na Mszy Św. roratniej o godzinie 17.00 będziemy modlić się w intencji LSO.
 6. W I sobotę miesiąca oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi pod­czas Mszy Św. i nabożeństwa o godz. 8.00.
 7. W poniedziałek, 30 listopada, imieniny obchodzi O. Andrzej Batorski SJ. W jego intencji będziemy się modlić, podczas Mszy Św. o godzinie 18.00. Zapraszamy Parafian i przyjaciół O. Andrzeja do wspólnej modlitwy za niego.
 8. Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli wydało na przyszły rok kalendarze: ścienny i biurkowy, w których umieszczono relację zdjęciową z uroczystości podniesienia naszego kościoła do rangi Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli. Kalendarze są do nabycia w przedsionku kościoła i zakrystii.

 

Archiwalne ogłoszenia

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Apostolstwa Modlitwy. Po Sumie odmówimy: „Akt poświęcenia parafii i rodzin Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz całego Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa, Chrystusa Króla”.
 2. Przez cały miesiąc listopad, możemy duszom w czyśćcu ofiarować odpust zupełny (zwykle było to w dniach od 1 do 8 listopada, w tym roku dla pożytku wiernych możliwość uzyskania odpustu może być przeniesiona na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone) za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modli­twy …

Czytaj dalej »

 1. W tym roku obchodzimy 75. rocznicę przybycia pierwszych jezuitów do Szczecina. Pierwszym jezuitą, który przybył w czerwcu 1945 roku, był o. Sebastian Matczak, aby otworzyć szkołę średnią (obecnie szkoła podstawowa nr 1) oraz dom zakonny przy ul. Pocztowej 30.
  W sierpniu 1945 roku jezuici otrzymali od władz miejskich były kościół poprotestancki przy ul. Pocztowej 22. Po intensywnych pracach remontowych i porządkowych przy kościele, zniszczonego podczas II wojny światowej, 1 listopada 1945 roku została odprawiona pierwsza Msza Św. i dokonano poświęcenia kościoła. W następnym roku 13 lutego 1946 roku …

Czytaj dalej »

1. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z wyjaśnieniem intencji Apostolstwa Modlitwy na miesiąc listopad.
2. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla wszystkich wiernych Archidiecezji oraz przebywających na jej terenie, którzy zostali objęci kwarantanną, nadzorem epidemicznym lub w rzeczywistej obawie o własne bezpieczeństwo odczuwają zagrożenie zdrowia swojego oraz najbliższych, z dodaniem jednak obowiązku pobożnego …

Czytaj dalej »

 1. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla wszystkich wiernych Archidiecezji oraz przebywających na jej terenie, którzy zostali objęci kwarantanną, nadzorem epidemicznym lub w rzeczywistej obawie o własne bezpieczeństwo odczuwają zagrożenie zdrowia swojego oraz najbliższych, z dodaniem jednak obowiązku pobożnego przeżycia Liturgii niedzielnej, transmitowanej regularnie poprzez telewizję, radio lub Internet. Po przeżytej w domu Liturgii, prosi ponadto o modlitwę w intencjach chorych, personelu medycznego, służb państwowych i wolontariuszy, pomagających w walce z epidemią oraz o ustanie pandemii.
 2. Biorąc pod uwagę …

Czytaj dalej »