Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli zostanie odprawione o godz. 16.30, a następnie o godz. 17.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego Franciszka, Archidiecezji i rodzin z naszej parafii. Prośby i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach, znajdujących się na stoliku z prasą katolicką lub wysłać drogą e-mailową, wchodząc na stronę internetową parafii. Po Mszy Św. oddamy cześć relikwiom Patrona Polski. Członków i sympatyków SKKAB-u zapraszamy na spotkanie  w Sali O. Wasilewskiego.
 2. Każda nasza chwila spędzona razem z dziećmi w ich bajkowym świecie to dar serca, który pachnie niebem. W minionym tygodniu odbyły się półkolonie dla 44 dzieci z naszej parafii. W imieniu dzieci i organizatorów dziękujemy wszystkim opiekunom
  i wolontariuszom (13 osób) za pomoc, opiekę i kreatywność w świetlicy. Dziękujemy dobroczyńcom za złożone ofiary indywidualne oraz ofiary składane do puszek. Dziękujemy Radzie Osiedla Turzyn za wsparcie materialne i Szkole Podstawowej nr 1 (Pani Dyrektor Teresie Kustrze i Pani Iwonie Majerowskiej) za przygotowanie przepysznych obiadów. Wielkie „Bóg za­płać” kierujemy również do pań z Apostolstwa Mo­dlitwy i Caritasu za przygotowywane codziennie śniadania. Cieszymy się, że dzięki ludzkiej wielkoduszności mogliśmy obdarować dzieci uśmiechem i dobrem.
 3. W piątek, 21 lutego, Wspólnota Dom Baranka zaprasza na Wieczór Uwielbienia, o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 4. Zapraszamy na spotkanie osób zaangażowanych w Domowe Kręgi Biblijne oraz chętnych do włączenia się w tę formę formacji duchowej, które odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca, 23 lutego, o godz. 18.00 w salce duszpasterskiej. W programie spotkania modlitwa, konferencja nt.: „Kompozycja i przesłanie Ewangelii Św. Marka”, kawa-herbata.
 5. Taca w przyszłą niedzielą przeznaczona będzie na pokrycie wysokich rachunków związanych z ogrzewaniem naszego kościoła. Rachunek za styczeń wynosi 5465 zł „Bóg zapłać”, za składane na ten cel ofiary.
 6. Ośmiotygodniowy kurs przygotowania dorosłych do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się we wtorek, 25 lutego, o godzinie 19.00 w kancelarii parafialnej. Zapisy przy pierwszym spotkaniu. Chętni przynoszą na pierwsze spotkanie „Akt Chrztu św.” z parafii, w której zostali ochrzczeni. Udzielenie Sakramentu Bierzmowania przewidziane jest na przełomie kwietnia
  i maja. Prosimy o przekazanie tej informacji osobom, o których wiemy, że pragną przystąpić do tego sakramentu. Szczegółowy program znajduje się w gablotce parafialnej.
 7. Kurs przedmałżeński prowadzony przez Duszpasterstwo Akademickie rozpocznie się w sobotę, 7 marca br., o godz. 9.30. Kurs obejmuje 5 sobotnich spotkań. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.
 8. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy zaprasza na wyjazd – Pielgrzymkę na Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, która odbędzie się w niedzielę, 7 czerwca 2020 roku w Warszawie. Koszt wyjazdu 250 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

Archiwalne ogłoszenia

 1. We wtorek, 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy XXVIII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o naszych chorych i tych, którzy chorymi się opiekują. Jednocześnie informujemy, że sakrament Namaszczenia Chorych, tak jak w latach ubiegłych, zostanie udzielony w czasie parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych.
 2. W tym tygodniu nie ma środowej Mszy Świętej akademickiej oraz czwartkowej adoracji.
 3. W piątek, 14 lutego, Wspólnota Dom Baranka zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 4. W sobotę, 15 lutego, o godz. 19.00 rozpocznie się …

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas wszystkich Mszy Świętych. Do skarbony stojącej na środku kościoła można złożyć ofiarę na potrzeby klasztorów klauzurowych, w których siostry zakonne ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata, a więc także i za nas.
 2. W dniu dzisiejszym wolontariusze zbierają przed kościołem ofiary do puszek na zorganizowanie półkolonii dla dzieci z naszej parafii. „Bóg zapłać!” za składane ofiary.
 3. Dzisiaj, racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się bezpośrednio po …

Czytaj dalej »

NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. ANDRZEJA BOBOLI - 16 LUTEGO 2020 R.

NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. ANDRZEJA BOBOLI.

ZAPRASZAMY
16 LUTEGO 2020 R.

 • godz. 16.30 – NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. ANDRZEJA BOBOLI.
 • godz. 17.00 – MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY, OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA, ARCHIDIECEZJI I RODZIN Z NASZEJ PARAFII.

Po Mszy Św. oddanie czci relikwiom św. Andrzeja Boboli oraz spotkanie członków i sympatyków Oddziału SKKAB-u w Sali O. Wasilewskiego.

Prośby i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach lub wysyłając drogą elektroniczną, wchodząc na stronę internetową parafii: [email protected]

7 maja 2019 roku odbyła się w Parafii …

Czytaj dalej »

 1. Jak każdego roku podczas ferii zimowych organizujemy półkolonie dla dzieci z naszej parafii i osiedla. Półkolonie odbywać się będą w dniach od 10 do 14 lutego (poniedziałek – piątek) od godz. 9.00 do 15.00. Jest jeszcze 10 wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.
 2. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 lutego, oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi pod­czas Mszy św. i nabożeństwa o godz. 8.00.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na zorganizowanie półkolonii dla dzieci.
 4. W niedzielę, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień …

Czytaj dalej »