Ogłoszenia parafialne

 1. Zapraszamy dzieci kl. 3 pragnące przygotować się do przyjęcia I Komunii Św. w 2022 r., wraz z rodzicami, na Mszę Św. dzisiaj, o godz. 16.00 do dolnego kościoła. Po Mszy Św. spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci.
 2. Od października rozpoczynamy kolejny cykl spotkań przygotowujących do sakramentu Bierzmowania. Uczniów klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej, prosimy o zapisywanie się do grup na listy znajdujące się w zakrystii górnego i dolnego kościoła.
 3. Młodzież szkół średnich zapraszamy na spotkania Wspólnoty MAGIS, w poniedziałek, 20 września, w Sali O. Wasilewskiego o godz. 17.00. MAGIS, to wspólnota oparta na duchowości św. Ignacego założyciela Zakonu Jezuitów.
 4. Zapraszamy osoby chętne do scholii akademickiej animującej Msze Św. w niedziele o godz. 19.00. Kontakt z O. Bartoszem Kornatowskim SJ.
 5. Od października DA JODA rozpoczyna regularne spotkania, na które zapraszamy zainteresowanych. W tym roku głównym, ale nie jedynym, polem działania Duszpasterstwa będzie przygotowanie młodzieży naszej parafii do bierzmowania. Terminy spotkań wkrótce. Rekolekcje, połączone z integracją, odbędą się w dn. 27 września do 2 października. Koszt wyjazdu 250 zł. Zgłoszenia poprzez Facebooka Duszpasterstwa, albo u o. Bartosza Kornatowskiego SJ do 19 września. W najbliższą niedzielę, 26 września, będzie można dofinansować wyjazd studentów korzystając z kiermaszu domowych wypieków, który akademicy będą prowadzili przez cały dzień po każdej Mszy Św.
 6. Informujemy, że kurs przedmałżeński prowadzony przy naszej parafii, rozpocznie się w sobotę, 9 października, o godz. 9.30. Kurs obejmuje 4 sobotnie spotkania (9, 16, 23 i 30 października). Zapisy u O. Bartosza Kornatowskiego SJ.
 7. Ośmiotygodniowy kurs przygotowania dorosłych do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się we wtorek, 19 października, o godzinie 19.00 w kancelarii parafialnej. Na pierwsze spotkanie kandydaci przynoszą „Akt Chrztu Świętego” z parafii, w której zostali ochrzczeni. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony przed świętami Bożego Narodzenia. Obecność kandydatów na każdym spotkaniu obowiązkowa! Szczegóły znajdują się w gablotkach. Prosimy o przekazanie tej informacji wśród najbliższych z rodziny oraz znajomym.
 8. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z malowaniem naszego sanktuarium. Koszt malowania to 85.000 zł. Bardzo dziękujemy za składane ofiary na ten cel.
 9. Rada Osiedla Turzyn organizuje wycieczkę statkiem po Zalewie Szczecińskim w dniu 26 września 2021 r. Zapisy w siedzibie Rady Osiedla przy ul. Pocztowej 17 w dniu, 21 września 2021 r. w godzinach od 18.00 do 20.00.

Archiwalne ogłoszenia

 1. Od dzisiaj obecna jest w naszym Sanktuarium ikona św. Ignacego Loyoli, peregrynująca po Polsce w ramach Jubileuszu Roku Ignacjańskiego. Gościmy także relikwie I stopnia św. Ignacego. Zapraszamy na uroczystą Mszę Św. o godz. 17.00 z formularza o św. Ignacym. Po Mszy Św. zapraszamy na I część filmu o św. Ignacym Loyoli (Żołnierz, Grzesznik, Święty) do Sali O. Wasilewskiego oraz na jubileuszową kawkę i ciasteczko. Druga część filmu będzie w poniedziałek, 13 września, po Mszy Św. wieczornej. Przed filmami wprowadzenie w kontekst historyczny i ignacjański wprowadzi nas O. Marek Szafran …

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy odbędzie się o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 2. Jutro, w I poniedziałek miesiąca, zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w stanie błogosławionym na Mszę Św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się o dar potomstwa, o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących dzieci oraz o szczęśliwy poród i o zdrowie dziecka i …

Czytaj dalej »

 1. Kancelaria parafialna od 1 września (środa) będzie czynna we wtorki, środy i piątki, w godz. od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 18.00.
 2. Katechetów naszej parafii zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, 6 września, o godz. 17.00. Rozpoczęcie Mszą Św. w kaplicy domowej.
 3. Msza Św. rozpoczynająca nowy rok szkolny zostanie odprawiona w środę, 1 września, o godz. 8.00. Natomiast Msza Św. z poświęceniem tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych będzie celebro­wana w niedzielę, 5 września, o godz. 11.00 w górnym kościele i o godz. 11.30 w dolnym kościele.
 4. W I czwartek miesiąca, …

Czytaj dalej »

 1. Od dzisiaj wszystkie Msze Św. odprawiamy w świeżo wymalowanym górnym kościele. Dzisiejsza Taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z malowaniem. Koszt malowania to 85.000 zł. Została także wyczyszczona i odświeżona posadzka. Ofiarę remontową można także wrzucić do skarbony znajdującej się pośrodku kościoła. Bardzo dziękujemy za składane ofiary na ten cel.
 2. W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i piątki w godz. od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 18.00. Sprawy pogrzebowe załatwiamy w każdym czasie.
 3. Powróciło z renowacji 6 kolejnych ławek kościelnych i nowa skarbona. Odnowiona jest …

Czytaj dalej »