NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. ANDRZEJA BOBOLI – 16 MARCA 2020 R.

NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. ANDRZEJA BOBOLI.

ZAPRASZAMY
16 MARCA 2020 R.

  • godz. 17.30 – NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. ANDRZEJA BOBOLI.
  • godz. 18.00 – MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY, OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA, ARCHIDIECEZJI I RODZIN Z NASZEJ PARAFII.

Po Mszy Św. oddanie czci relikwiom św. Andrzeja Boboli oraz spotkanie członków i sympatyków Oddziału SKKAB-u w Sali O. Wasilewskiego.

Prośby i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach lub wysyłając drogą elektroniczną, wchodząc na stronę internetową parafii: [email protected]

27.07.2019 roku w piwnicy jednego z domów w Ostrowie Wielkopolskim znaleziono zniszczony relikwiarz z fragmentem kości. Okazało się, że szczątki należą do św. Andrzeja Boboli. Relikwiarz jest poważnie uszkodzony, ale ocalało to, co najważniejsze – cząstka ciała św. Andrzeja Boboli. Znalezisko zidentyfikował kolekcjoner Jerzy Sówka. „To była zbitka metalu, z której wystawało okienko z kością. Wiedziałem, że to relikwie, bo już niejednokrotnie miałem okazję relikwie oglądać” – opowiada. Obecnie relikwie znajdują się w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Ciało świętego przewieziono do Warszawy, gdzie spoczęło w nowo wybudowanym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Wcześniej, gdy zmierzający do stolicy pociąg zatrzymał się w Ostrowie, fragment kości świętego przeniesiono w relikwiarzu do ostrowskiej fary. Tu relikwie miały być przechowywane do czasu wybudowania kościoła na terenie wojskowych koszar. Dalsza historia relikwiarza pozostawała nieznana – aż do ich odkrycia w piwnicy jednego z domów przy ul. Wrocławskiej. Relikwie z Ostrowa Wielkopolskiego docelowo mają być przechowywane w nowym relikwiarzu, mniej doświadczonym przez historię.

Oddział Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli, Parafia Św. Andrzeja Boboli, ul. Pocztowa 22, Szczecin.