Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj, w liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Naj­świętszej Maryi Panny. Msze Św. według porządku niedziel­nego (w dolnym kościele). Bukiety ziół, kwiatów i warzyw poświęcimy podczas wszystkich Mszy Św.
 2. O godz. 19.00 rozpocznie się kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jerychem Różańcowym. Ze względu na prace remontowo – malarskie górnego kościoła początek adoracji w kaplicy domowej domu zakonnego.
 3. W przyszłą niedzielę, 22 sierpnia zapraszamy do świeżo wymalowanego górnego kościoła. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z malowaniem. Koszt malowania to 85.000 zł. Bardzo dziękujemy za …

Czytaj dalej »

 1. W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, w liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Naj­świętszej Maryi Panny. Msze Św. według porządku niedziel­nego (w dolnym kościele). Bukiety ziół, kwiatów i warzyw poświęcimy podczas wszystkich Mszy Św.
 2. Także w następną niedzielę o godz. 19.00 rozpocznie się kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jerychem Różańcowym. Ze względu na prace remontowo – malarskie górnego kościoła początek adoracji w kaplicy domowej domu zakonnego.
 3. Przypominamy, że w związku z malowaniem górnego kościoła wszystkie Msze Św. i nabożeństwa do 20 sierpnia odbywają się w dolnym kościele.
 4. W czasie …

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Jutro, w I poniedziałek miesiąca, zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w stanie błogosławionym na Mszę Św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się o dar potomstwa, o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących dzieci oraz o szczęśliwy poród i o zdrowie dziecka i matki. Wiąże się ta modlitwa z „wodą św. Ignacego”, którą stosuje …

Czytaj dalej »

 1. W najbliższą sobotę, 31 lipca, przypada uroczystość św. Ignacego Loyoli, kapłana i założyciela Towarzystwa Jezusowego. Podczas uroczystej Mszy Św. odpustowej o godzinie 18.00, zostanie poświęcona „woda św. Ignacego”. Od XVII wieku istnieje praktyka święcenia wody św. Ignacego i używania jej wraz z modlitwą o wstawiennictwo Świętego z prośbą o uleczenie z ciężkiej choroby lub o obronę przed zarazą. Szczególną popularność „woda św. Ignacego” zdobyła jako skuteczna pomoc w modlitwie o dobry przebieg ciąży oraz o szczęśliwe rozwiązanie, zwłaszcza, gdy grożą powikłania. „Wodę św. Ignacego” wraz ze specjalną modlitwą będziemy …

Czytaj dalej »

 1. Przypominamy, że końca sierpnia kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i piątki w godz. od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 18.00. Sprawy pogrzebowe załatwiamy w każdym czasie.
 2. 20 maja br. jezuici rozpoczęli świętowanie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, W ten sposób pragniemy upamiętnić 500-lecie nawrócenia św. Ignacego Loyoli (20 maja 1521 r.) i 400-lecie jego kanonizacji (12 marca 1622 r.). Mottem Jubileuszu są słowa: „W Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo”. Na czas trwania Roku Ignacjańskiego Penitencjaria Apostolska wydała dekret ustanawiający jezuickie kościoły i kaplice w Polsce świątyniami jubileuszowymi, w …

Czytaj dalej »