Ogłoszenia parafialne

1. Msze Św. roratnie, w naszym sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.15. Roraty dla dzieci (od poniedziałku do czwartku) o godz. 17.00. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na środowe roraty o 6.15. Po Mszy Św. zapraszamy na wspólne śniadanie do sal pod domem zakonnym.

2. Przy ołtarzu Matki Bo­żej Nieustającej Pomocy wyłożone są „Torby miłosierdzia” przeznaczone na żywność dla ubogich naszej parafii. W przedsionku kościoła parafialny Caritas rozprowadza świece, kartki świąteczne oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dostępne są również kalendarze ze św. Andrzejem Bobolą.

3. W …

Czytaj dalej »

  1. Dzisiaj rozpoczniemy nasze Adwentowe Rekolekcje zatytułowane „Raduj się ziemio, oto światło wschodzi”, które będą trwały do środy, 15 grudnia. Rekolekcje prowadzi O. Michał Gutkowski SJ. W dniu dzisiejszym nauki głoszone są w czasie wszystkich Mszy Św., a od poniedziałku do środy o godz. 6.15, 12.00 i 18.00. Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych we wtorek, 14 grudnia, o godz. 12.00 i 18.00. Prosimy tak zaplanować czas, by spokojnie skorzy­stać z tych dni re­fleksji i modlitwy.
  2. Dzisiaj serdecznie zapraszamy dzieci klas trzecich, które chcą przystąpić do przyjęcia I Komunii Św. w przyszłym roku …

Czytaj dalej »

  1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo różańcowe z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy w dolnym kościele o godz. 17.15.
  2. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w stanie błogosławionym na Mszę Św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się o dar potomstwa, o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących dzieci oraz o szczęśliwy poród i o zdrowie …

Czytaj dalej »

  1. Adwent, który rozpoczęliśmy dzisiaj, to czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Parafialny Oddział Caritas z naszej parafii w piątek i sobotę (3 i 4 grudnia) w sklepie NETTO przy ul. P. Ściegiennego i sklepie BIEDRONKA przy ul. Bohaterów Warszawy, będzie zbierał żywność na paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii. Również przy ołtarzu Matki Bo­żej Nieustającej Pomocy wyłożone są „Torby miłosierdzia” przeznaczone na żywność dla ubogich naszej parafii. W kolejne niedziele adwentu (5, 12 i 19 grudnia), w przedsionku kościoła parafialny Caritas będzie rozprowadzał świece, kartki świąteczne oraz poświęcone opłatki …

Czytaj dalej »

Kalendarze na 2022 rok

Kalendarze na 2022 rok

Staraniem Oddziału Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli w Szczecinie ukazały się już po raz dziewiąty kalendarze ścienny i biurkowy.

Kalendarz biurkowy w swojej treści przedstawia życie i dzieje kultu św. Andrzeja Boboli, uzupełnione na każdy tydzień obrazami Jana Molgi.

Treścią kalendarza ściennego są tajemnice różańca świętego wraz z rozważaniami oraz każda tajemnica ubogacona jest obrazami (akwarelą), która wyraża udział św. Andrzeja Boboli w życiu Jezusa i Maryi.

Kalendarze można zamawiać u o. Bernarda Gonski SJ, pod nr telefonu: 797-002-582.