Ogłoszenia parafialne

Drodzy Parafianie!

Dobiega końca czas mojej siedmioletniej posługi jako proboszcza w tej parafii. Ojciec Prowincjał wyznacza mi nowe zadania. Pragnę najpierw uwielbić Boga, za to, że, pozwolił mi przez 8 lat lat przeżywać swoje życie realizując powołanie kapłańskie i zakonne pośród Was. Świadomy własnych słabości i ludzkich ograniczeń jestem pewien, że tylko mocą Chrystusowej łaski mogę podejmować odpowiedzialność za zbawienie tych, do których jestem posłany. Dziś dziękuję Bogu za Was, za Waszą wiarę, za to, że posługując wśród Was nie miałem poczucia osamotnienia, bo zawsze mogłem liczyć na Waszą pomoc i …

Czytaj dalej »

 1. Przez całe wakacje, Msze Św. w niedziele będą odpra­wiane tylko w górnym kościele, a w dni powszednie o godz.: 7.00, 8.00 i 18.00.
 2. Do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i w piątki w godz. od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 18.00.
 3. W piątek, 26 sierpnia, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Czę­stochowskiej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Msze Św. w na­szym kościele będą o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
 4. Okres wakacji, to czas zmian i nowych zadań. W na­szej wspólnocie …

Czytaj dalej »

 1. Jutro (15 sierpnia), Uroczystość Wniebowzięcia Naj­świętszej Maryi Panny. Msze Św. według porządku niedziel­nego (w górnym kościele). Bukiety ziół, kwiatów i warzyw, pobłogosławimy podczas wszystkich Mszy Św. Również jutro, godz. 19.00, w dolnym kościele, rozpocznie się kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jerychem Różańcowym. Serdecznie zapraszamy.
 2. We wtorek, 16 sierpnia, comiesięczne nabożeństwo ku czci Św. Andrzeja Boboli rozpocznie się o godzinie 17.30. Następnie o godzinie 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego Franciszka, Archidiecezji i rodzin z naszej parafii. Po Mszy Św. oddanie czci relikwiom naszego Patrona. Prośby i …

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Przez całe wakacje, Msze Św. w niedziele będą odpra­wiane tylko w górnym kościele, a w dni powszednie o godz.: 7.00, 8.00 i 18.00.
 3. Do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i w piątki w godz. od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 18.00.
 4. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszej świątyni udającym się …

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj, 31 lipca, w liturgii Kościoła przypada uroczystość św. Ignacego Loyoli, kapłana i założyciela Towarzystwa Jezusowego. Msza Św. odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 12.30. Po Mszy Św. oddamy cześć relikwiom św. Ignacego. W tym dniu można uzyskać w naszym kościele odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Tego dnia kończy się w Kościele i w naszym zakonie Rok Ignacjański, obchodzony w 500 – lecie nawrócenia św. Ignacego Loyoli i 400 – lecie kanonizacji świętego.
 2. Jutro, w I poniedziałek miesiąca, zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w stanie błogosławionym na …

Czytaj dalej »