Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przypada Uroczystość św. Andrzeja Boboli, która jest jednocześnie świętowaniem odpustu parafialnego. Comiesięczne nabożeństwo ku czci Patrona naszej parafii i Ojczyzny rozpocznie się o godzinie 12.00. Następnie o godzinie 12.30 uroczysta Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Pawła Płaczka, dyrektora Wydziału Wychowania Katolickiego i Papieskich Dzieł Misyjnych oraz proboszcza Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku. Modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego Franciszka, Archidiecezji, polskich rodzin oraz o ustanie pandemii. Przez całą niedzielę można uzyskać odpust zupełny w naszym Sanktuarium pod zwykłymi warunkami. Po Mszy Św. procesja …

Czytaj dalej »

 1. W dniu dzisiejszym, podczas Mszy Św. o godz. 10.00 i 12.00, w górnym kościele dzieci z na­szej parafii przyjmą Pierwszą Komunię Św. W związku z tym zapraszamy na Eucharystię  do dol­nego ko­ścioła o godzinie: 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00, lub o godzinie 17.00 i 19.00 w górnym kościele. Za życzliwe zrozumienie oraz modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin z góry ser­decznie dziękuje­my.
 2. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. biorą udział w Białym Ty­go­dniu. Od poniedziałku do piątku uczestniczą we Mszy Św. o godz. 18.00, a w sobotę zapraszamy dzieci na …

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo majowe z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy w dolnym kościele o godz. 17.15.
 2. W poniedziałek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu tylko w górnym kościele według porządku niedzielnego. O godz. 17.00, zapraszamy na Mszę Św. w intencji naszej Ojczy­zny, miasta i regionu.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie …

Czytaj dalej »

 1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na uregulowanie wysokich rachunków związanych z ogrzewaniem naszego kościoła. Rachunek za styczeń wyniósł ponad 7.100 zł. „Bóg zapłać” za składane na ten cel ofiary.
 2. W I sobotę miesiąca oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi pod­czas Mszy Św. i nabożeństwa o godz. 8.00.
 3. W sobotę, rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w tym roku będziemy sprawowali w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 18.00.
 4. Za tydzień, z racji I niedzieli miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się bezpośrednio po sumie i będzie trwała do …

Czytaj dalej »

 1. W najbliższą środę, 21 kwietnia, podczas Mszy Św. o godz. 17.00 i 18.00, ks. Bp Henryk Wejman udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. W związku z tym wydarzeniem, tego dnia, Msza Św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i intencja Mszy Św. przyjęta na środę, na godz. 18.00, zostanie odprawiona w dolnym kościele.
 2. Powróciło z renowacji 6 kolejnych ławek kościelnych. Koszt renowacji jednej ławki to 880 zł. Zapraszamy wszystkich do składania ofiar na ten szczytny cel upiększania naszego sanktuarium. Zebraliśmy do tej pory 18.021 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, …

Czytaj dalej »