Ogłoszenia parafialne

 1. Zapraszamy do odmawiania nowenny do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Tekst nowenny dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii, profilu parafii na Facebooku i w wersji papierowej na stoliku z prasą katolicką. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę inicjatywę w dowolnym czasie. Można ją odmawiać zarówno w kościele, jak i w domu, łącząc się z wszystkimi modlącymi się za pośrednictwem św. Andrzeja Boboli.
 2. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania w czasie wszystkich Mszy Św. niedzielnych, jak i w dni powszednie. …

Czytaj dalej »

Św. Andrzej Bobola wśród dotkniętych zarazą w Wilnie (obraz Jana Molgi).

NOWENNA DO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI W CZASIE EPIDEMII

Nowennę do św. Andrzeja Boboli można rozpocząć dowolnego dnia w czasie zagrożenia epidemią.

Św. Andrzej Bobola wśród dotkniętych zarazą w Wilnie (obraz Jana Molgi).

W latach 1625-1629 Wilno nawiedziło kilka niezwykle groźnych epidemii, które dziesiątkowały jego mieszkańców. Ludzie masowo opuszczali miasto, pozostawiając niejednokrotnie swych bliskich bez opieki, skazując ich na samotną śmierć. Chorzy często leżeli na ulicach lub w zamkniętych domach. Ojciec Andrzej Bobola wraz z innymi kapłanami nieśli tym opuszczonym i porzuconym swą ofiarną pomoc duchową …

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj o godz. 19.00, rozpocznie się modlitwa Jerycha Różańcowego. Ze względu na obowiązujący stan zagrożenia epidemicznego prosimy, aby w wyznaczonych godzinach odmówić różaniec w swoim domu.
 2. Od wczoraj za pośrednictwem Internetu możemy uczestniczyć w rekolekcjach „Pan nas nawiedzi” na podstawie Apokalipsy, które prowadzi ks. Jose Antonio Maniparambil, charyzmatyk, założyciel indyjskiej Akademii Biblijnej. Msza Św. i nauka rekolekcyjna dzisiaj i jutro o godz. 18.00. Adres do transmisji znajdziecie na naszej stronie internetowej i profilu parafialnym na Facebooku.
 3. Od jutra odwołujemy zaplanowane spotkania dla dzieci I Komunijnych oraz spotkania młodzieży i …

Czytaj dalej »

 1. Msza Św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. w naszej parafii, zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 16.00 w dolnym kościele.
 2. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo drogi krzyżowej odprawiane jest po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00, natomiast dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00.
 3. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
 4. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę …

Czytaj dalej »

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adorację Najświętszego Sa­kra­­mentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa połączone z wyjaśnieniem intencji na miesiąc marzec o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy i wymiana tajemnic różańcowych w dolnym kościele o godz. 17.15.
 2. Dzieci przygotowujące się do przeżycia Rocznicy I Komunii Świętej wraz z rodzicami, zapraszamy na Mszę Św. dzisiaj, do dolnego kościoła na godz. 16.00.
 3. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w …

Czytaj dalej »