II Niedziela Adwentu

 1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, ale i to, że Adwent niedługo osiągnie półmetek.
  Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Św. Roratnia. Roraty odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15, oraz od poniedziałku do piątku dla dzieci i młodzieży o godz. 17.oo.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – Adorację Najświętszego Sakramentu roz­poczniemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.oo. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i wyjaśnienie intencji Apo­stolstwa Modlitwy o godz. 18.oo, a spotkanie Apostolstwa Modlitwy, połączone z wymianą tajemnic różańcowych, odbędzie się w dolnym kościele, o godz. 17.oo.
 3. W poczuciu solidarności z Kościołem za wschodnią granicą Polski przeżywamy dziś  Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie, który wspieramy naszymi modlitwami oraz ofiarami, zbieranymi do puszek w kruchcie kościoła.
 4. Parafialna grupa CARITAS rozprowadza świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i kartki świąteczne. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz na paczki żywnościowe. Zebrane ofiary i paczki będą przeznaczone na pomoc dla ubogich rodzin z naszej parafii.
 5. W zakrystii i w kruchcie kościoła można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigi­lijne. Jednocześnie informujemy, że nie roznosimy i nikogo nie upoważnili­śmy do roznoszenia opłatków po domach.
 6. Jutro (w poniedziałek) spotkanie katechetów rozpocznie się Mszą Św. o godz. 17.oo.
 7. W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja, wybrana od wieków, by stać się Matką Syna Bożego, na mocy Jego zasług została poczęta bez grzechu pierworodnego. Uciekając się pod Jej obronę, prośmy o zachowanie czystości naszych serc, wszak to o ludziach czystego serca Jezus powiedział, że będą oglądać Boga. Zbierane w tym dniu ofiary przeznaczone zostaną na budujące się kościoły w Polsce.
 8. W piątek (9.12) po wieczornej Mszy Św. odbędzie się kolejne spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
 9. W przyszła niedzielę (11 grudnia) o godz. 16.oo w dolnym kościele Msza Św. Ini­cjacyjna, dla dzieci, które w tym roku mają przystąpić do I Komunii św. Po Mszy Św. spotkanie rodziców.
 10. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia Mszą św. o godz. 19.oo rozpoczniemy Akademickie Rekolekcje Adwentowe zatytułowane „W głębi serca”, które będą trwały do środy 14 grudnia. Rekolekcje poprowadzi o. Jarosław Kuffel, jezuita i duszpasterz akademicki z Warszawy. Na te rekolekcje zapraszamy szczególnie studentów, absolwentów i pracowników akademickich.
 11. Zapraszamy na jesienną katechezę osób dorosłych. W tym  roku tematem są Sa­­kra­menty. W najbliższy czwartek rozpoczniemy refleksję nt. Eucharystii. Spotkanie o godz. 19.oo w sali o. Mieczy­sława Wasilew­skiego, pod domem zakonnym.
 12. Nasza parafia ogłosiła konkurs na wspomnienie o o. Mieczysławie Wasilewskim SI „Takim Go pamiętam”. Wszystkich autorów prac oraz chcących wspólnie modlić się w intencji śp. o. Mieczysława oraz powspominać go zapraszamy w najbliższą sobotę (10.12) na Mszę św. o godz. 18.oo oraz na spotkanie po Mszy, na którym zostaną ogłoszone wyniki konkursu oraz wręczone nagrody.
 13. „Jedna godozina dla Jezusa” w miesiącu. Nasza parafia włącza się w wielkie dzieło „Jerycho Różańcowe”. Jerycho Różańcowe zostało zainicjowane w naszej Archidiecezji z aprobatą i błogosławieństwem ks. Abpa Andrzeja Dzięgi. Jest to nieprzerwane, rotacyjne, całodobowe czuwanie grup osób z modlitwą różańcową przed Najświętszym Sakramentem. W naszej parafii adoracja Najświętszego sakramentu wraz z „Jerychem Różańcowym” rozpocznie się 15 grudnia o godz. 19.oo i zakończy 16 grudnia o 19.oo. Taki dzień adoracji będzie w naszej parafii co miesiąc (od 15 do 16). Zapisy na określoną godzinę adoracji przyjmujemy w zakrystii. Więcej informacji w biuletynie parafialnym.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Informujemy, że w niedzielę, 11 grudnia br., Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga będzie przewodniczył Mszy Świętej w intencji dzieła nowej ewangelizacji w naszej Archidiecezji, która odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie, o godz. 18.oo. Liturgia będzie połączona z inauguracją Archidiecezjalnej Rady ds. Nowej Ewangelizacji. Do udziału we wspólnej modlitwie zapraszamy podejmujących różnorodne formy nowej ewangelizacji oraz wszystkich pragnących modlitwą wstawienniczą wspierać te działania nad Odrą i Bałtykiem.