III Niedziela Adwentu

 1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła trzecia świeca. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam tekście świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie niedzielę.
 2. Dzisiaj Mszą św. o godz. 19.oo rozpoczynamy Akademickie Rekolekcje Adwentowe zatytułowane „W głębi serca”, które poprowadzi o. Jarosław Kuffel, jezuita i duszpasterz akademicki z Warszawy. Potrwają one do środy włącznie i zapraszamy na nie szczególnie studentów, absolwentów i pracowników akademickich.
 3. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na prace remontowo-renowacyjne w naszej świątyni.
 4. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Św. Roratnia. Roraty odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15, oraz od poniedziałku do piątku dla dzieci i młodzieży o godz. 17.oo. W najbliższą sobotę (17.12) zapraszamy dzieci na roraty o godz. 6.15 a później na wspólne śniadanie z konkursami i innymi niespodziankami w sali o. Wasilewskiego.
 5. Parafialna grupa CARITAS rozprowadza świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i kartki świąteczne. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz na paczki żywnościowe. Zebrane ofiary i paczki będą przeznaczone na pomoc dla ubogich rodzin z naszej parafii.
 6. W zakrystii i w kruchcie kościoła można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigi­lijne. Jednocześnie informujemy, że nie roznosimy i nikogo nie upoważnili­śmy do roznoszenia opłatków po domach.
 7. „JEDNA GODZINA DLA JEZUSA” W MIESIĄCU. Nasza parafia włącza się w wielkie dzieło „Jerycho Różańcowe”. Jerycho Różańcowe zostało zainicjowane w naszej Archidiecezji z aprobatą i błogosławieństwem ks. Abpa Andrzeja Dzięgi. Jest to nieprzerwane, rotacyjne, całodobowe czuwanie grup osób z modlitwą różańcową przed Najświętszym Sakramentem. W naszej parafii adoracja Najświętszego sakramentu wraz z „Jerychem Różańcowym” rozpocznie się 15 grudnia (czwartek) o godz. 19.oo i zakończy 16 grudnia o 19.oo. Zapisy na określoną godzinę adoracji przyjmujemy w zakrystii. Osoby, które zapisały się na adorację i wszystkich, którzy chcą włączyć się w to dzieło zapraszamy na spotkanie dzisiaj (niedziela) o godz. 18.oo w świetlicy.
 8. W piątek, 16 grudnia, comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli rozpocznie się ok. godz. 17.3o (po roratach dla dzieci i młodzieży).  Prośby i podziękowania do naszego Patrona można składać na kartkach przed nabożeństwem.  Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ojca św., Archidiecezji, parafii i naszych rodzin zostanie odprawiona o godz. 18.oo. Po Mszy Św. oddanie czci Św. Andrzejowi przez ucałowanie Jego relikwii oraz spotkanie członków SKKAB-u, podczas którego zostanie przedstawiona parafia Św. Andrzeja Boboli w Krajniku Górnym.
 9. W sobotę (17 grudnia) o godz. 11.oo w dolnym kościele Adwentowy Dzień Skupienia dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania z klas I, II i III. Po południu o godz. 17 Adwentowy Dzień Skupienia dla młodzieży gimnazjalnej i starszej zaangażowanej w różnych wspólnotach duszpasterskich – ministranci, schole, Magis i świetlica, zapraszamy też i tych, którzy chcieliby bardziej zaangażować się w jakąś wspólnotę.
 10. W niedzielę (18.12.) Przypadają imieniny o. Proboszcz. O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla o. Bogusława będziemy modlić się na Mszy Św. Roratniej w sobotę (17.12) o godz. 6.15. Zapraszamy.
 11. Zapraszamy na ostatnią w tym roku katechezę osób dorosłych. W najbliższy czwartek zakończymy refleksję nt. Eucharystii. Spotkanie o godz. 19.oo w sali o. Mieczy­sława Wasilew­skiego.
 12. W przyszłą niedzielę, Romcio Tomcio autor rymowanych ewangelii będzie podpisywał swoją kolejną, siódmą już książkę pt. Jezusowe przypowieści. Na kartach tej książki autor opowiada o Synu Marnotrawnym, Łazarzu i Bogaczu, Miłosiernym Samarytaninie, Faryzeuszu i Celniku, a także o Siewcy.
 13. W niedzielę 18 grudnia w naszej parafii odbędzie się świąteczny koncert kolęd, na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Początek kolędowania o godz. 14.oo a zakończenie około 16.oo.
 14. W przyszły wtorek (20 grudnia) o godz. 18.45, w sali o. Wasilewskiego odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które będą w tym roku szkolnym obchodziły rocznicę I Komunii Świętej. Tak jak ustaliliśmy na poprzednim spotkaniu będzie ono połączone ze wspólną wieczerzą wigilijną i opłatkiem. Serdecznie zapraszamy.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

W związku z obchodami 41. rocznicy Wydarzeń Grudnia ‘70 zapraszamy do udziału w modlitwie „Anioł Pański”, która odbędzie się w sobotę, 17 grudnia br., przy Bramie Stoczni Szczecińskiej o godz. 12.oo, a także do udziału we Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w intencji ofiar Grudnia ‘70 i w intencji „Ludzi Pracy”, która odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła o godz. 18.oo. Szczegółowy program tych obchodów na tablicy ogłoszeń i w biuletynie.