10 Niedziela Zwykła

 1. Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i dobrego przeżycia naszej parafialnej Uroczystości Bożego Ciała, serdecznie dziękujemy i składamy z serca płynące „Bóg zapłać”, w Waszych intencjach będziemy się modlili w czwartek (14.06) podczas Mszy Św. o godz. 18.oo.
 2. Taca z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w naszym ko­ściele. Za Wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Czerwiec to miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabo­żeństwa czerwcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 18.3o, a w nie­dzielę o godz. 18.oo.
 4. Zachowujemy zwyczaj nabożeństw czerwcowych z Procesją Euchary­styczną wokół kościoła przez cały tydzień po uroczystości Bożego Ciała. Bardzo prosimy o wygospodarowanie czasu, aby w tych nabożeństwach uczestniczyć i o udział pocztów sztandarowych, dzieci sypiących kwiatki i panów od baldachimu. W czwartek, 14 czerwca, na zakończenie Tygodnia Eucharystycznego, po Mszy Św. będzie poświęcenie wianuszków a po nabożeństwie z procesją tradycyjnie zapraszamy do naszych ogrodów wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i liturgię uroczystości Bożego Ciała i całej oktawy.
 5. Spotkanie Duszpasterskiej rady Parafialnej w środę (13 czerwca) po procesji (ok godz. 19.oo) w świetlicy.
 6. W piątek, 15 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Porządek nabożeństw, tak jak w dni powszednie. O godz. 17.3o uroczyste Nieszpory pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, a o 18.oo tradycyjna procesja ulicami Szczecina do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zostanie tam odprawiona Msza Św., po której nastąpi Akt oddania Kapłanów i zawierzenie miasta Szczecina Najświętszemu Sercu Pana Jezusa Do licznego udziału są zaproszeni: duchowieństwo, delegacje parafialne z chorągwiami, poczty sztandarowe, dzieci komunijne, rocznicowe, bierzmowani, młodzież, studenci i wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Prosimy o udekorowanie ulic, domów i okien, szczególnie na ulicy Bohaterów Warszawy i Krzywoustego. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W tym tygodniu będziemy przeżywali też w naszej parafii kolejną 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z Jerychem Różańcowym, które rozpoczniemy w piątek (15 czerwca) o godz. 19.oo w górnym kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich na chwilę adoracji i modlitwy.
 8. W tym miesiącu – wyjątkowo – 16 czerwca nie będzie nieszporów ku czci św. Andrzeja Boboli o godzinie 17.3o. Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św., archidiecezji, naszej parafii i polskich rodzin zostanie odprawiona o godzinie 18.oo, a po niej nabożeństwo czerwcowe oraz modlitwa do św. Andrzeja Boboli i oddanie czci Jego relikwiom. Serdecznie zapraszamy.
 9. Dzień skupienia dla Gimnazjalistów z klas I i II gimnazjum w sobotę (16 czerwca) o godz. 11.oo w dolnym kościele.
 10. W ubiegłym roku żegnaliśmy Panią Beatę Łoniewską, która, jako wolontariuszka, wyjeżdżała na okres roku szkolnego do pracy w sierocińcu w Ugandzie. W ciągu roku wspieraliśmy ten sierociniec. Okres umowy już się zakończył i Pani Beata z wdzięcznością za okazaną pomoc zaprasza na spotkanie w sobotę 16 czerwca o godz. 17.00 w sali o. Wasilewskiego. Tematem bogato ilustrowanego spotkanie będzie sierociniec w Ugandzie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. W przyszłą niedzielę będzie można wspomóc ten sierociniec przez ofiarę do puszek przed kościołem.
 11. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza do skorzystania z propozycji wakacyjnych. Najpierw w dniach 14-22 lipca odbędą się Jezuickie Dni Młodzieży w Świętej Lipce na Mazurach. A później w terminie 18-23 września planujemy rekolekcje ignacjańskie w Międzywodziu nad polskim morzem. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej naszego DA.
 12. Osoby, które po wakacjach mogłyby wynająć stancję studentom, prosimy o zgłaszanie już teraz propozycji w zakrystii, kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u duszpasterza akademickiego.
 13. Spotkania chóru parafialnego odbywają się w ponie­działki i czwartki o godz. 18.oo, nowe osoby są mile widziane.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

W niedzielę, 10 czerwca zapraszamy do udziału w Apelu Maryjnym na Ja­snych Błoniach w Szczecinie, który rozpocznie diecezjalne obchody 25. rocz­nicy wizyty Bł. Jana Pawła II w Szczecinie.

W poniedziałek, 11 czerwca, zapraszamy do udziału w nabożeństwie Słowa Bożego w kaplicy na Lotnisku w Goleniowie, o godz. 8.3o. Modlitwie przewodniczyć będzie Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwow­ski. W tym dniu po południu zapraszamy wszystkich do Bazyliki Archikatedral­nej na Uroczystą Mszę Świętą, która odbędzie się o godz. 18.oo. Liturgii prze­wodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi również Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski, wieloletni sekretarz Bł. Jana Pawła II. Liturgię poprzedzi nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.15, a następnie film pt. „Jan Paweł II w Szczecinie” o godz. 17.3o.

Archidiecezjalne Dziękczynienie w 25. rocznicę koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej przeżywać będziemy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie w środę, 13 czerwca br. W tym dniu zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę Świętą o godz. 19.oo. Poprzedzi ją modlitwa ró­żańcowa od godz. 18.oo. Po liturgii nastąpi procesja fatimska i Apel Maryjny

Informujemy, że dnia 23 czerwca 2012 r. odbędzie się w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie Dzień Otwartej Bramy obcho­dzony pod hasłem „W  imię Ojca wypełnieni radością”. W tym roku pragniemy szczególnie dziękować za XXV- lecie pobytu Błogosławionego Jana Pawła II w AWSD w Szczecinie. O godz. 10.oo spotkanie rozpocznie Dziękczynna Eucha­rystia koncelebrowana w kościele seminaryjnym, następnie przewidziany jest program artystyczno- rekreacyjny  na placu seminaryjnym, który potrwa do godz. 17.oo.