11 Niedziela zwykła

  1. Jeszcze raz z serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do piękne­go i dobrego przeżycia naszej parafialnej Uroczystości Bożego Ciała, tygodnia Eucharystycznego z procesją oraz Uroczystości Najświęt­szego Serca Pana Jezusa. Serdecznie dziękujemy i składamy z serca pły­nące „Bóg zapłać”. Niech Jezus Chrystus Wam błogosławi w każdej chwili życia.
  2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na prace remontowo-re­nowacyjne w naszej świąt.
  3. Jak zapowiadaliśmy przed tygodniem młodzież zbiera dzisiaj ofiary do pu­szek przeznaczone na sierociniec w Ugandzie. Za wszystkie ofiary skła­damy serdeczne Bóg zapłać..
  4. Czerwiec to miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabo­żeństwa czerwcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 18.3o, a w nie­dzielę o godz. 18.oo.
  5. W przyszłą niedzielę dziękujemy za 40 lat Diecezji Szczecińsko-Kamień­skiej. Zapraszamy na dziękczynną Mszę Św. o godz. 11.oo, na tę Mszę Św. zapraszamy też w sposób szczególny dzieci urodzone w 2000 r., tj. 12-latków, z racji na 2000 rocznicę odnalezienia Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej, które z tej okazji otrzymają szczególne błogosławieństwo.
  6. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość narodze­nia św. Jana Chrzciciela, który przygotowywał Panu drogę i wska­zał na Jezusa jako Mesjasza.
  7. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza do skorzystania z propozycji waka­cyjnych. Najpierw w dniach 14-22 lipca odbędą się Jezuickie Dni Młodzieży w Świętej Lipce na Mazurach. A później w terminie 18-23 września planu­jemy rekolekcje ignacjańskie w Międzywodziu nad polskim morzem. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej naszego DA.
  8. Osoby, które po wakacjach mogłyby wynająć stancję studentom, prosimy o zgłaszanie już teraz propozycji w zakrystii, kancelarii parafialnej lub bez­pośrednio u duszpasterza akademickiego.
  9. Spotkania chóru parafialnego odbywają się w ponie­działki i czwartki o godz. 18.oo, nowe osoby są mile widziane.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Uprzejmie informujemy, że w nadchodzący tygodniu Biskup Senior Jan Gałecki będzie odchodził swoje 80. urodziny – w poniedziałek, 18 czerwca br. – oraz 55. rocznicę święceń kapłańskich – w sobotę, 23 czerwca br. Z tej okazji Dostojny Jubilat będzie przewodniczyć głównej Mszy Świętej odpustowej w Ba­zylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, 24 czerwca br., o godz. 18.oo. Jest to równocześnie dzień imienin Księdza Biskupa Jana. Słowo Boże podczas liturgii wygłosi Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.  Serdecznie zaprasza­my do udziału w tej uroczystości i zachęcamy do modlitwy w intencji Księdza Biskupa Jana Gałeckiego.

Informujemy, że dnia 23 czerwca 2012 r. odbędzie się w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie Dzień Otwartej Bramy obcho­dzony pod hasłem „W  imię Ojca wypełnieni radością”. W tym roku pragniemy szczególnie dziękować za XXV- lecie pobytu Błogosławionego Jana Pawła II w AWSD w Szczecinie. O godz. 10.oo spotkanie rozpocznie Dziękczynna Eu­cha­rystia koncelebrowana w kościele seminaryjnym, następnie przewidziany jest program artystyczno- rekreacyjny  na placu seminaryjnym, który potrwa do godz. 17.oo.

Zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystej Mszy Świętej pod prze­wodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji 40 rocz­nicy powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, która odbędzie się w czwar­tek, 28 czerwca br., w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.oo.