13 Niedziela Zwykła

 

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.oo. Na­bożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.oo.
  2. Spotkanie Apostolstwa Modlitwy, połączone z wymianą tajemnic różańco­wych, i wyjaśnieniem intencji Apo­stolstwa Modlitwy odbędzie się w dolnym kościele, o godz. 17.oo.
  3. Zachęcamy do wspierania rodzin, których nie stać na wysłanie dziecka na kolonie, obóz, wycieczkę czy rekolekcje, aby umożliwić dziecku lepsze przeżycie wakacji. Pamiętając o słowach Pana „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” rozwijajmy naszą wyobraźnię miłości. Potrzebujące dzieci możemy też wesprzeć dzisiaj ofiarą do puszek na wakacje organizowane przez Caritas.
  4. Wczoraj (30.06) ks. Adam Matras SI i Marek Rosłoń SI, którzy pracowali w naszej parafii w latach poprzednich przyjęli w Warszawie sakrament święceń prezbiteratu (kapłańskich). Prosimy o modlitwę w ich intencji i zapraszamy na Msze Św. prymicyjną, którą ks. Adam odprawi w naszej parafii w sobotę 7 lipca o godz. 18.oo, a ks. Marek w niedzielę 8 lipca o godz. 12.3o. Po wieczornej Mszy św. w sobotę (7 lipca) neoprezbiterzy zapraszają do „ogrodów jezuickich”.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiadamy w czwartek i piątek podczas wszystkich Mszy Św. oraz od godz. 17.oo do 19.oo.
  6. Od dzisiejszej niedzieli (1 lipca), przez całe wakacje, Msze Św. w niedziele będą odprawiane tylko w górnym kościele o godz.: 7.oo, 8.oo, 9.3o, 11.oo – dla dzieci i młodzieży, o 12.3o – suma, o 17.oo i 19.oo. Natomiast w dni powszednie o godz.: 7.oo, 8.oo i 18.oo.
  7. Informujemy, że w lipcu i sierpniu poradnictwo psychologiczne jest nieczynne. Zapraszamy ponownie do korzystania z tej możliwości od pierwszego czwartku września.