II Niedziela okresu Narodzenia Pańskiego

  1.  Dzisiaj – Nowy Rok – 1 stycznia 2012 r. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzi­cielki Maryi. Jest to Światowy dzień modlitw o pokój na całym świecie, a także święto tytu­larne naszego zakonu – Towarzystwa Jezusowego. Z tej okazji można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub pobożne odmówienie w naszym kościele hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź …” w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca – Adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.oo. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i wyjaśnienie intencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 18.oo
  2. Dzisiaj porządek Mszy Św. w górnym kościele, jak w każdą niedzielę, a w dolnym kościele Msza Św. tylko o 12.3o.
  3. Spotkanie – opłatek Apostolstwa Modlitwy, połączone z wymianą tajemnic różańcowych, odbędzie się w przyszła niedzielę (8 stycznia), w dolnym kościele, o godz. 17.3o.
  4. W środę, 4 stycznia, odbędzie się tradycyjna modlitwa i opłatek dla dyrekcji i nauczycieli ze szkół naszej parafii oraz wszystkich parafian zaangażowanych w pracę wychowawczą w szkołach. Modlitwie będzie przewodniczył ks. Abp. Andrzej Dzięga. Zapraszamy bardzo serdecznie na godz. 16.oo do górnego kościoła gdzie spotkanie rozpoczniemy wspólną modlitwą przy żłóbku.
  5. W piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. jak w niedziele, ale tylko w górnym kościele (7, 8, 9.3o, 11,12.3o i po południu 17 i 19). Kadzidło i kredę będziemy święcić podczas wszystkich Mszy Św. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na działalność misyjną Kościoła i misje prowadzone przez nasz zakon.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź podczas wszyst­kich Mszy Św. W pierwszą sobotę, o godz. 8.oo odpra­wimy Mszę Św. i nabożeń­stwo o Niepokalanym Sercu Maryi.
  7. Dzieci, młodzież i starszych zapraszamy na wspólne kolędowanie w sobotę 7 stycznia na godz. 16.oo do dolnego kościoła. Zapraszamy do zaśpiewania lub zagrania ulubionej kolędy. Zapraszamy każdego, kto chce wspólnie pośpiewać lub tylko posłuchać. W programie przewidziany jest również konkurs KARAOKE kolęd dla dzieci a całe spotkanie zakończymy wspólnotową Agapą w świetlicy.
  8. W przyszła niedzielę (8 stycznia) o godz. 16.oo w dolnym kościele Msza Św. Ini­cjacyjna, dla dzieci, które w tym roku mają przystąpić do I Komunii św. Po Mszy Św. spotkanie rodziców.
  9. Podobnie jak w latach ubiegłych planujemy zorganizowanie półkolonii w naszej parafii dla dzieci, które ferie spędzają w domu. Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w drugim tygodniu ferii zimowych (od 23 do 27 stycznia) już dziś serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież. Młodzież i dorosłych chętnych do pomocy w prowadzeniu tych zajęć prosimy o kontakt z o. proboszczem lub o. Andrzejem. W przyszła niedzielę 8 stycznia przeprowadzimy zbiórkę do puszek na tegoroczne ferie dla dzieci.
  10. Studenci zaangażowani w wolontariat przy naszym duszpasterstwa akademickiego proponują bezpłatną pomoc w nauce dla dzieci ze szkoły podstawowej. Rodzice zainteresowani taką możliwością proszeni są o zgłaszanie dzieci w zakrystii, kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u duszpasterza akademickiego

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Komunikaty Kurii Metropolitalnej

Szczecińsko-Kamieńskiej

 

Serdecznie zapraszamy na Oratorium – Noworoczny Koncert Kolęd do Bazyliki Archikatedralnej, który odbędzie się 1 stycznia 2012 r. o godz. 19.00. Wykonawcami tegorocznego koncertu, który staje się tradycją w naszej Archidiecezji będą: Chór Męski „Słowiki 60” im. Jana Szyrockiego oraz Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki”. Koncert poprzedzi Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.

 

Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) przypomina, że osoby wszystkich narodowości, podobnie jak Trzej Królowie, są powołane do oddawania czci Chrystusowi. W tym dniu pragniemy szczególną modlitwą otoczyć wszystkich obcokrajowców, którzy mieszkają lub czasowo przebywają w naszym mieście, aby wraz z nami mogły odkrywać Chrystusa i czuć się wśród nas jak we własnej Ojczyźnie. Zapraszamy zatem wszystkich cudzoziemców i ich rodziny do udziału w Uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w ich intencji, która odbędzie się w piątek, 6 stycznia 2012 r., o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Liturgii przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.

 

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, odbędzie się również II Szczeciński Orszak Trzech Króli, który wyruszy o godz. 12.00 z Placu Armii Krajowej i będzie zmierzać Aleją Papieża Jana Pawła II na Plac Lotników, gdzie „Trzej Królowie” złożą pokłon Dzieciątku Jezus. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich mieszkańców, a szczególnie dzieci z rodzicami.