II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Druga niedziela Wielkiego Postu jest szczególnym czasem modlitwy i duchowej bliskości z misjonarzami, jest okazją do czynów pokutnych podejmowanych w intencji misjonarzy i misyjnej działalności Kościoła. Jed-nym z nich, obok modlitwy i postu, jest jałmużna, dlatego prosimy – zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski – o misyjną jałmużnę, zbieraną do puszek w kościołach i kaplicach w całym kraju na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane ofiary są przeznaczone na wsparcie ponad 2100 polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 96 krajach świata. Są obecni niemal wszędzie: wśród Eskimosów i Pigmejów, na pustyniach Sahary, w lasach Amazonki, w górskich miejscowościach południowoamerykańskich Andów i na terenach, gdzie ciągle trwają walki.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – Adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.oo. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z Gorzkimi Żalami i kazaniem pasyjnym o godz. 18.oo.
  Spotkanie Apostolstwa Modlitwy, połączone z wymianą tajemnic różańcowych, i wyjaśnie-niem intencji Apostolstwa Modlitwy odbędzie się w dolnym kościele, o godz. 17.oo.
 3. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek po Mszy Św. o godz. 8.oo i 18.oo oraz dla dzieci i młodzieży o godz. 17.oo, a o 19.3o dla studentów. W niedziele o godz. 18.oo będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian na te nabożeństwa, także dzieci i młodzież.
 4. Jutro (w poniedziałek) spotkanie katechetów rozpocznie się Mszą Św. o godz. 17.oo, w kaplicy domowej
 5. Spotkania dzieci I-komunijnych odbywają się o godz. 17.oo w dolnym kościele – w poniedziałki dla dzieci, które przystąpią do Komunii Świętej w albach a we wtorki dla dzieci w strojach tradycyjnych.
 6. W tym tygodniu spotkanie powstającego chóru  parafialnego w środę (7 marca) o godz. 18.oo. Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się w działalność chóru.
 7. Dzisiaj o godz. 17.oo w Sali o. M. Wasilewskiego rozpoczynamy „Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym” skierowanie ogólnie do osób dorosłych, koordynuje te rekolekcje o. Kazimierz Wójt SI. Oddzielnie organizowane są „Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym” dla  studentów i pracowników akademickich, które rozpoczną się we wtorek, 6 marca o godz. 19.oo także w sali o. M. Wasilewskiego pod domem zakonnym, organizatorem jest o. Zbyszek Leczkowski SI.
 8. W przyszłą niedzielę (11 marca) o godz. 16.oo w dolnym kościele Msza Św. Inicjacyjna, dla dzieci, które w tym roku mają przystąpić do I Komunii św. Po Mszy Św. spotkanie rodziców.
 9. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele.
 10. Od poniedziałku 5 marca o godz. 19.oo rozpoczniemy kolejny cykl 10-ciu katechez przedmałżeńskich. W tym samym czasie planujemy też przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania.
 11. Ruch Spotkania Małżeńskie, pomagający w lepszej komunikacji w rodzinie, zaprasza pary mał-żeńskie i narzeczeńskie na Weekendy Małżeńskie i Weekendy dla Narzeczonych. Szczegóły znajdują się na ulotkach oraz na stronie interne-towej: http://www.spotkaniamalzenskie.pl/.
 12. Miłośników gry w ping-ponga, niezależnie od wieku, zapraszamy jutro (poniedziałek) na godz. 18.oo do świetlicy parafialnej przy dolnym ko-ściele.