Uroczystość Najświętszej Trójcy

  1. W środę, 19 czerwca, zapraszamy uczniów, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę Św. na zakończenie Roku Szkolnego.
  2. Dzisiaj comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli zostanie odprawione o godz. 16.30, a następnie o godz. 17.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji i rodzin z naszej parafii. Prośby i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach, znajdujących się na stoliku z prasą katolicką lub wysłać drogą e-mailową, wchodząc na stronę internetową parafii. Po Mszy Św. oddamy cześć relikwiom Patrona Polski. Członków i sympatyków SKKAB-u zapraszamy na spotkanie w Sali O. Wasilewskiego.
  3. W czwartek, 20 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Je­zusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowa­nia naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Udział w procesji jest pu­blicznym wyznaniem, że Jezus jest wśród nas. Msze Św. będą w górnym kościele przed południem o godz.: 7.00, 8.00, 9.30, 11.00 i ok 13.00 (po procesji), oraz po południu o godz. 17.00 i 19.00. W dolnym kościele Mszy Św. nie będzie. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy Św. o godz. 11.00 (ok 11.40).  Przejdziemy ulicami: Boh. Warszawy, 5-go Lipca, Śmiałego, Żół­kiewskiego i Boh. Warszawy wrócimy do kościoła. Na tę Mszę Św. i procesję zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół. Pro­simy o pełny udział w procesji dzieci komunijne, rocznicowe i sy­piące kwiaty; ministrantów, poczty sztandarowe oraz panów do po­mocy przy procesji. Przypominamy, że udział w procesji nie zastępuje Mszy Św. Na czas procesji bardzo prosimy o usunięcie samochodów z trasy procesji i sprzed ołtarzy.
  4. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codzien­nie po Mszy Św. wieczornej (połączone z nabożeństwem czerwcowym), a w niedzielę o godz. 18.00 przez całą oktawę Bożego Ciała.
  5. Bardzo prosimy o zgłoszenie się w zakrystii panów, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu ołtarzy oraz nieść baldachim i włączyć się w organizację procesji Bożego Ciała. Prosimy członków Apostolstwa Modlitwy o przynoszenie kwiatów na dekorację ołtarza Apostolstwa (w środę) na dzień przed uroczystością Bożego Ciała do zakrystii.
  6. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza w środę o godz. 19.00 do dolnego kościoła na Mszę Św.
  7. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatowych potrzebnych na procesję Bożego Ciała.
  8. W przyszłą niedzielę, 23 czerwca na sumie parafialnej o godz. 12.30, obecna będzie MYRNA NAZZOUR, charyzmatyczka, stygmatyczka z Syrii, za której pośrednictwem Bóg uzdrowił wiele osób. Myrna Nazzour jest uznawana za największą mistyczkę naszych czasów. Doświadczyła wielu objawień, z których wybija się przesłanie o wielkiej potrzebie jedności wśród chrześcijan, wartości rodziny i miłości, która jest większa niż zło.
  9. Od przyszłej niedzieli, 23 czerwca, – przez całe wakacje – Msze Św. w niedziele będą odpra­wiane tylko w górnym kościele o godz.: 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, o 12.30 – suma, 17.00 i 19.00. Natomiast od poniedziałku, 24 czerwca, w dni powszednie o godz.: 7.00, 8.00 i 18.00.
  10. Od przyszłego poniedziałku, 24 czerwca, aż do końca sierpnia, kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i piątki w godz. od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 18.00.