XVI Niedziela zwykła

  1. W czwartek, 25 lipca, obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych. Po Mszy Św. o godz. 18.00 za kościołem poświęcimy kierowców i pojazdy mechaniczne. Zwracamy też uwagę na obowiązujące w sumieniu przepisy ruchu drogowego.
  2. Z okazji zbliżającej się uroczystości św. Ignacego Loyoli, założyciela Towarzystwa Jezusowego, czyli jezuitów, które przypada 31 lipca, pragniemy zainicjować specjalne nabożeństwo z modlitwą o dar potomstwa, o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących dzieci oraz o szczęśliwy poród i o zdrowie dziecka i matki. Wiąże się to z „wodą św. Ignacego”, którą stosuje się wśród wiernych Kościoła Katolickiego od prawie 450 lat. O szczegółach tego nabożeństwa i o „wodzie św. Ignacego” będziemy mówić w dniu 31 lipca, podczas Mszy Św. o godz. 18.00, na którą zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w stanie błogosławionym. Takie comiesięczne nabożeństwo będzie odbywało się w każdy I poniedziałek miesiąca o godz. 18.00, począwszy od 2 września.
  3. Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli oraz nasza parafia organizują w dniach od 27 do 29 września pielgrzymkę, podczas której nawiedzimy Jasną Górę, Gidle, Legnicę, Oborniki Śląskie, Trzebnicę oraz parafie pw. Św. Andrzeja Boboli, które znajdują się na trasie pielgrzymki. Całkowity koszt wynosi 350 zł./os. Zapisy w zakrystii. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na plakatach w przedsionku kościoła.
  4. Wszystkim naszym parafianom i przyjaciołom naszej świątyni udającym się na urlop życzymy wspaniałego odpoczynku, pięknej pogody i regeneracji sił fizycznych i duchowych. 

 

Komunikat  Kurii Metropolitalnej Szczecińsko – Kamieńskiej:

Uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła, patrona Bazyliki Archikatedralnej, odbędą się w czwartek, 25 lipca.

O godz. 17.15 zostaną odprawione Nieszpory a następnie, o godz. 18.00, Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Odpust poprzedzą Rekolekcje Jakubowe w dniach od 22 do 24 lipca, które wygłosi ks. kan. Ryszard Kamiński. Zapraszamy także na  XI Jarmark Jakubowy, który potrwa od piątku 26 lipca do niedzieli 28 lipca.