XXIV Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj, o godz. 19.00 rozpocznie się ko­lejna 24-go­dzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jery­chem Różań­cowym. Serdecznie zapraszamy.
 2. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do przyjęcia I Komunii Św., odbędzie się w poniedziałek, 16 września, o godz. 17.00 w dolnym kościele.
 3. Comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli zostanie odprawione w poniedziałek,16 września. o godz. 17.30, a następnie o godz. 18.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji i rodzin z naszej parafii. Prośby
  i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach, znajdujących się na stoliku z prasą katolicką lub wysłać drogą e-mailową, wchodząc na stronę internetową parafii. Po Mszy św. oddamy cześć relikwiom Patrona Polski. Członków
  i sympatyków SKKAB-u zapraszamy na spotkanie do Sali O. Wasilewskiego.
 4. W środę, 18 września, obchodzimy święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, dzieci i młodzieży. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Św. w intencji dzieci i młodzieży o godz. 18.00.
 5. Parafialny Oddział Caritas z naszej parafii w piątek i sobotę, 20 i 21 września, w sklepie BIEDRONKA przy ul. Bohaterów Warszawy będzie zbierał żywność w akcji „Dla Sąsiada”.
 6. Rada Osiedla Turzyn i I Liceum Ogólnokształcące zapraszają na Festyn Rodzinny organizowany w dniu 21 września, w godzinach od 11.00 do 15.00, na Skwerze Janiny Szczerskiej w Szczecinie. Przewidujemy dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych, łącznie z poczęstunkiem i smaczną zupą gulaszową.
 7. W przyszłą niedzielę, 22 września, po Mszy Św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie osób, które zapisały się na pielgrzymkę w dniach od 27 do 29 września. Spotkanie odbędzie się w Sali O. Wasilewskiego.
 8. W następną niedzielę będziemy gościć Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie z Zielonej Góry podróżują po Polsce głosząc nabożeństwo do NMP na podstawie Traktatu Św. Ludwika de Montfort. Podzielą się z nami świadectwem. Będzie można nabyć po Mszy Św. pięknie wydany Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP wraz z książeczką o różańcu i płytą CD. Cena zestawu 10 zł.
 9. Ośmiotygodniowy kurs przygotowania do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się we wtorek, 15 października, o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej. Na pierwsze spotkanie kandydaci przynoszą „Akt Chrztu Świętego” z parafii, w której byli ochrzczeni. Udzielenie Sakramentu Bierzmowania przewidziane jest przed świętami Bożego Narodzenia.
 10. Informujemy, że kurs przedmałżeński prowadzony przez duszpasterstwo Akademickie rozpocznie się w sobotę, 28 września o godz. 9.30. Kurs obejmuje 5 sobotnich spotkań. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.