XXV Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie osób, które zapisały się na pielgrzymkę w dniach od 27 do 29 września. Spotkanie odbędzie się w Sali O. Wasilewskiego.
  2. W sobotę, 28 września, o godz. 15.00, w ramach Między­na­ro­do­­wej Akcji Koronka do Boże­go Miłosierdzia na ulicach miast świata, na wielu skrzyżowaniach Szczecina będzie miała miejsce modlitwa o zacho­wanie i roz­wój wiary w Ojczyźnie na­szej i na całym świecie. Koronka do Miło­sierdzia Bo­że­go będzie odmawiana również niedaleko naszego ko­ścioła, przy skrzy­żowa­niu ulic Jagiellońskiej i Bohaterów Warszawy. Serdecz­nie zapra­szamy.
  3. Ośmiotygodniowy kurs przygotowania do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się we wtorek, 15 października, o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej. Na pierwsze spotkanie kandydaci przynoszą „Akt Chrztu Świętego” z parafii, w której byli ochrzczeni. Udzielenie Sakramentu Bierzmowania przewidziane jest przed świętami Bożego Narodzenia.
  4. Informujemy, że kurs przedmałżeński prowadzony przez duszpasterstwo Akademickie rozpocznie się w sobotę, 28 września, o godz. 9.30. Kurs obejmuje 5 sobotnich spotkań. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.
  5. W czwartek, 19 września 2019 r., w 89. roku życia, 71. powołania zakonnego i w 64. kapłaństwa odszedł do Pana śp. ojciec Hubert Czuma, jezuita, katecheta i duszpasterz akademicki prześladowany przez służby bezpieczeństwa PRL, wychowawca młodzieży, ceniony spowiednik, kapelan więzienny, duszpasterz ludzi pracy oraz kapelan „Solidarności”. Honorowy obywatel Szczecina, Lublina i Radomia. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Posługiwał w Łodzi, Gdańsku, Lublinie, Kaliszu, Szczecinie i Radomiu. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek, 23 września, o godz. 12:00 Mszą Św. w Katedrze w Radomiu przy ul. Sienkiewicza 13 pod przewodnictwem Ks. Bpa Henryka Tomasika. Kondukt żałobny wyruszy spod bramy głównej cmentarza komunalnego przy ul. Ofiar Firleja.