XXVI Niedziela zwykła

 1. Dziś zapraszamy na spotkanie wszystkich zaangażowanych w Domowe Kręgi biblijne oraz zainteresowanych tą formą formacji duchowej na spotkanie o godz. 19.00 w Sali O. Wasilewskiego.
 2. Od wtorku, 1 października, zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym ko­ściele od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz.18.00. Różaniec dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 3. W I czwartek miesiąca, 3 października, na początku Mszy Św. o godz. 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a podczas Mszy Św. będziemy modlić się w intencjach polecanych Bogu przez wstawiennictwo Św. Faustyny Kowalskiej. Prośby
  i podziękowania możemy składać na kartach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką lub wchodząc na stronę internetową naszej parafii. Po Mszy Św. oddamy cześć relikwiom Św. Apostołki Bożego Miłosierdzia.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszach Św. o godz. 8.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. w intencji LSO oraz ich rodzin o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi podczas Mszy Św. rano i od godz. 17.00 do 19.00.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca, 5 października, oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi pod­czas Mszy św. i nabożeństwa o godz. 8.00.
 6. Nowa Wspólnota działająca przy naszej parafii o nazwie DOM BARANKA, zaprasza na spotkanie uwielbieniowe w najbliższy piątek, 4 października, o godz. 19.00 do dolnego kościoła. Zaproszenie skierowane jest w sposób szczególny, do osób młodych ze szkół średnich, studentów i młodych zaangażowanych już zawodowo.
 7. W sobotę, 5 października, po przerwie wakacyjnej rozpoczynamy naszą działalność w świetlicy parafialnej „Pod Aniołem”. Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii i dzielnicy, na zajęcia organizowane przez opiekunów i wolontariuszy w każdą sobotę od godz. 10.00 do 13.00. Działalność naszej parafialnej świetlicy opiera się na zajęciach rekreacyjnych jak również może być pomocą dla dzieci, które mają problemy z nauką w szkole. Prosimy, aby rodzice zwrócili uwagę na bezpieczeństwo swoich dzieci w drodze do świetlicy i do domu. Zachęcamy również chętnych dorosłych i młodzież, aby zaangażowali się jako opiekunowie i wolontariusze w świetlicy parafialnej. W sprawach świetlicy prosimy o kontakt z O. Proboszczem.
 8. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezus, połączone z nabożeństwem różańcowym. Spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy odbędzie się o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 9. Ośmiotygodniowy kurs przygotowania do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się we wtorek, 15 października, o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej. Na pierwsze spotkanie kandydaci przynoszą „Akt Chrztu Świętego” z parafii, w której byli ochrzczeni. Udzielenie Sakramentu Bierzmowania przewidziane jest przed świętami Bożego Narodzenia.