III Niedziela Zwykła

 1. Jak każdego roku podczas ferii zimowych organizujemy półkolonie dla dzieci z naszej parafii i osiedla. Półkolonie odbywać się będą w dniach od 10 do 14 lutego (poniedziałek – piątek) od godz. 9.00 do 15.00. Jest jeszcze 10 wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.
 2. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 lutego, oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi pod­czas Mszy św. i nabożeństwa o godz. 8.00.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na zorganizowanie półkolonii dla dzieci.
 4. W niedzielę, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas wszystkich Mszy Świętych. Do skarbony stojącej na środku kościoła można złożyć ofiarę na potrzeby klasztorów klauzurowych, w których siostry zakonne ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata, a więc także i za nas.
 5. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy w dolnym kościele o godz. 17.15.
 6. Ośmiotygodniowy kurs przygotowania dorosłych do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się we wtorek, 25 lutego, o godzinie 19.00 w kancelarii parafialnej. Zapisy przy pierwszym spotkaniu. Chętni przynoszą na pierwsze spotkanie „Akt Chrztu św.” z parafii, w której zostali ochrzczeni. Udzielenie Sakramentu Bierzmowania przewidziane jest na przełomie kwietnia i maja. Prosimy o przekazanie tej informacji osobom, o których wiemy, że pragną przystąpić do tego sakramentu. Szczegółowy program znajduje się w gablotce parafialnej.
 7. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy zaprasza na wyjazd – Pielgrzymkę na Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, która odbędzie się w niedzielę, 7 czerwca 2020 roku w Warszawie. Koszt wyjazdu 250 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.
 8. 40% dzieci poniżej 2. roku życia ma kontakt z internetem. Co zrobić, gdy dziecka nie da się „odkleić” od komputera czy smartfona? W najnowszym tygodniku katolickim „Niedziela” o realnych zagrożeniach z tym związanych. Zachęcamy do zakupu tygodnika
 9. W tym tygodniu planujemy wizyty duszpasterskie, zwane „kolędą”:
 • niedziela, 26 stycznia: ul. Pocztowa od nr 19 do nr 39.
 • poniedziałek, 27 stycznia: ul. Noakowskiego od nr 11 do nr 25.

W kolejnych dniach będziemy odwiedzali parafian, którzy zostali pominięci, bądź nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonych terminach i zaproszą nas, podając adres i telefon kontaktowy. Zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

 

OGŁOSZENIA KURII METROPOLITALNEJ

W Święto Ofiarowania Pańskiego, wyznaczone na 2 lutego, w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji oraz wszystkich wiernych na Uroczystą Mszę Świętą do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie w sobotę, 1 lutego br., o godz. 12.00. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz, obchodzący jubileusz 30-lecia przyjęcia sakry biskupiej i 60-lecia święceń kapłańskich. Eucharystię poprzedzi pierwszosobotnie czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 10.30.