IV Niedziela Adwentu

 1. Zapraszamy na Msze Św. roratnie codziennie o godz. 6.15 do czwartku włącznie, a dzieci (od poniedziałku do środy) o godz. 17.00.

2. Od trzech tygodni nasz kościół jest ogrzewany. Prosimy o dokładne zamykanie drzwi, abyśmy mogli modlić się w ciepłym wnętrzu naszego sanktuarium.

3. W tym roku wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego przypada w czwartek. Msze Św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 6.15 (roraty), 7.00 i 8.00. Spowiedź rano w czasie Mszy Św. i od godz. 9.00 do 12.00. Zachęcamy do zachowania pol­skich tradycji i spożywania postnych potraw podczas wigilijnej wieczerzy. W biuletynie parafialnym jest dostępny obrzęd wigilii. Zachęcamy do zastosowania go w naszych rodzinach.

W tym roku ze względu na ograniczoną możliwość osób przebywających w kościele, 24 grudnia, w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia, planujemy odprawić Pasterkę o godz. 20.00 w górnym kościele i równocześnie Pasterkę
w kościele górnym i dolnym o godzinie 22.00 i 24.00. Serdecznie zapraszamy.

4. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia, w piątek, 25 grudnia, nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Od godz. 8.00 niedzielny porzą­dek Mszy Św. tylko w górnym kościele. Wierni, któ­rzy w czasie Pasterki przyjęli Komunię Św., mogą w ciągu dnia ponownie przy­stąpić do Stołu Pańskiego.

5. W drugi dzień świąt – w sobotę – święto św. Szczepana, diakona. Niedzielny po­rzą­dek nabożeństw w górnym i dolnym kościele.

6. W tym roku ze względu na sytuację panującej pandemii, nie będzie wizyt duszpasterskich zwanych „kolędą”, tak jak w poprzednich latach. Będzie można zamówić wizytę duszpasterską do swojego domu w terminie uzgodnionym
z parafią. Dla chętnych na stoliku z prasą są wyłożone kolędowe karty zgłoszeniowe, które należy czytelnie wypełnić i zostawić w zakrystii lub kancelarii parafialnej do dnia 1 stycznia 2021 r. włącznie.

Planujemy również w nowym roku, zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na wieczorną Mszę Św. „kolędową”, na której otrzymamy błogosławieństwo i wodę święconą do pokropienia naszych domów. Szczegóły podamy
w późniejszym terminie.