Święto Świętej Rodziny

 1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego, a zarazem święto Świętej Ro­dziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 2. W czwartek ostatni dzień roku 2020. Msza Św. dzięk­czynna na zakończenie starego roku zostanie odprawiona o godz. 17.00 (wcześniej niż zazwyczaj), ze względu na obowiązującą w tym dniu godzinę policyjną. Po tej Mszy Św. odśpie­wamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2020 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzy­mane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku.
 3. W piątek, rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy 2021, oddając cześć Świętej Bożej Rodzi­cielce Maryi. Prosimy o pokój na świecie w związku z przypadającym Światowym Dniem Modlitw o Pokój. Porządek Mszy Św. tylko w górnym kościele, jak w każdą niedzielę.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi pod­czas Mszy Św. i nabożeństwa o godz. 8.00.
 5. W tym roku ze względu na sytuację panującej pandemii, nie będzie wizyt duszpasterskich zwanych „kolędą”, tak jak w poprzednich latach. Będzie można zamówić wizytę duszpasterską do swojego domu w terminie uzgodnionym z parafią. Dla chętnych na stoliku z prasą są wyłożone kolędowe karty zgłoszeniowe, które należy czytelnie wypełnić i zostawić w zakrystii lub kancelarii parafialnej do dnia 1 stycznia 2021 r. włącznie.
 6. Planujemy również w nowym roku, zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na wieczorną Mszę Św. „kolędową”, na której otrzymamy błogosławieństwo i wodę święconą do pokropienia naszych domów.
 • W poniedziałek, 4 stycznia, zapraszamy na wieczorną Mszę Św. mieszkańców ul. Pocztowej i ul. Chodkiewicza.
 • We wtorek, 5 stycznia, zapraszamy mieszkańców ul. Ściegiennego i ul. Żółkiewskiego.
 • W środę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę.
 • W czwartek, 7 stycznia, zapraszamy mieszkańców ul. Jagiellońskiej i ul. Noakowskiego.
 • W piątek, 8 stycznia, zapraszamy mieszkańców ul. Śmiałego.

Ciąg dalszy Mszy Św. „kolędowych” podamy w przyszłą niedzielę.