Uroczystość Najświętszej Trójcy

  1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z wyjaśnieniem intencji na miesiąc czerwiec. Spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy odbędzie się o godz. 17.15 w dolnym kościele.
  2. W czwartek, 11 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Je­zusa, popularnie zwana Bożym Ciałem. Zachęcamy do udekorowa­nia naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Udział
    w procesji jest pu­blicznym wyznaniem, że Jezus jest wśród nas. Msze Św. będą w górnym kościele przed południem o godz.: 7.00, 8.00, 9.30, 11.00 i ok 12.30 (po procesji), oraz po południu o godz. 17.00 i 19.00. W dolnym kościele Mszy Św. nie będzie. Procesja wyruszy z naszego kościoła po Mszy Św. o godz. 11.00. Przejdziemy wzdłuż ulic: Boh. Warszawy, 5 Lipca, Śmiałego, Żółkiewskiego i Boh. Warszawy wrócimy do kościoła. W związku z nadal obowiązującymi ograniczeniami sanitarno-epidemiologicznymi w tym roku procesja eucharystyczna przejdzie chodnikiem, a nie ulicą. Kapłanowi niosącemu Najświętszy Sakrament będzie towarzyszyć skromna oprawa liturgiczna. Wiernych, którzy chcieliby iść za Najświętszym Sakramentem, prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od siebie. Pozostałych parafian zachęcamy do zajmowania miejsc w oknach, na balkonach lub wzdłuż trasy procesji na chodniku. W tym roku nie przygotowujemy tradycyjnych czterech ołtarzy, natomiast Ewangelie będą proklamowane w tych miejscach, jak w ubiegłych latach. Przypominamy, że udział w procesji nie zastępuje Mszy Św.
  3. Przez całą oktawę Bożego Ciała, procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codzien­nie po Mszy Św. wieczornej, połączone z nabożeństwem czerwcowym, a w niedzielę o godz. 18.00.
  4. Wspólnota Dom Baranka zaprasza na Wieczór Adoracyjny w piątek, 12 czerwca o godz. 19.00 do dolnego kościoła.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie modlitwy i ofiary, jakie w poprzednich tygodniach składaliście osobiście lub wpłacaliście na konto parafii. Ofiary te są niezbędne dla normalnego funkcjonowania parafii. W dniu dzisiejszym również nie zbieramy ofiar na tacę. Ofiarę taką można złożyć wychodząc z kościoła do skarbony znajdującej się w nawie głównej lub wpłacić na konto naszej parafii. Numer konta dostępny jest w folderach i biuletynie sanktuarium oraz na stronie internetowej naszej parafii.