VII Niedziela Zwykła

  1. Zapraszamy na spotkanie osób zaangażowanych w Domowe Kręgi Biblijne oraz chętnych do włączenia się w tę formę formacji duchowej, które odbędzie dzisiaj, o godz. 18.00 w salce duszpasterskiej. W programie spotkania modlitwa, konferencja nt.: „Kompozycja i przesłanie Ewangelii św. Marka”, kawa-herbata.
  2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na pokrycie wysokich rachunków związanych z ogrzewaniem naszego kościoła. „Bóg zapłać” za składane na ten cel ofiary.
  3. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem, odprawiane będą o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 12.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły. Post ścisły polega na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila i obowiązuje osoby, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby, które ukończyły 14. rok życia. W czasie Wielkiego Postu powstrzymujemy się od udziału w zabawach. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane będą po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00, natomiast dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00.
  5. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
  6. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego „Winnica” rozprowadza w przedsionku kościoła „Zdrapkę Wielkopostną”, która ma być pomocą do codziennego podejmowania wysiłku w Wielkim Poście, do wyrabiania nawyku pracy nad sobą i dostrzegania we wszystkim Bożej obecności. Na każdy dzień Wielkiego Postu jest pole, które zawiera rodzaj zadania, propozycję skupienia oraz zwraca uwagę na jakiś szczegół dnia codziennego.
  7. Dzieci przygotowujące się do przeżycia Rocznicy I Komunii Świętej wraz z rodzicami, zapraszamy na Mszę Św. w przyszłą niedzielę, 1 marca, do dolnego kościoła na godz. 16.00.
  8. Ośmiotygodniowy kurs przygotowania dorosłych do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się we wtorek, 25 lutego, o godzinie 19.00 w kancelarii parafialnej. Zapisy przy pierwszym spotkaniu. Chętni przynoszą na pierwsze spotkanie „Akt Chrztu św.” z parafii, w której zostali ochrzczeni. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony 30 kwietnia. Prosimy o przekazanie tej informacji osobom, o których wiemy, że pragną przystąpić do tego sakramentu. Szczegółowy program znajduje się w gablotce parafialnej.
  9. Kurs przedmałżeński prowadzony przez Duszpasterstwo Akademickie rozpocznie się w sobotę, 7 marca br., o godz. 9.30. Kurs obejmuje 5 sobotnich spotkań. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.
  10. Zapraszamy na wyjazd – Pielgrzymkę na Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, która odbędzie się w niedzielę, 7 czerwca 2020 roku w Warszawie. Koszt wyjazdu 250 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.