XVII Niedziela Zwykła

  1. Przypominamy, że przez całe wakacje Msze Św. w niedziele są odpra­wiane tylko w górnym kościele.
  2. W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i piątki w godz. od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 18.00.
  3. W najbliższy piątek, 31 lipca, przypada uroczystość św. Ignacego Loyoli, kapłana i założyciela Towarzystwa Jezusowego. W związku z tym zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą o godz. 18.00. Od XVII wieku istnieje praktyka święcenia wody św. Ignacego i używania jej wraz z modlitwą o wstawiennictwo Świętego z prośbą o uleczenie z ciężkiej choroby lub w obronie przed zarazą. Szczególną popularność „woda św. Ignacego” zdobyła jako skuteczna pomoc w modlitwie o dobry przebieg ciąży, jak i szczęśliwe rozwiązanie, zwłaszcza, gdy grożą powikłania. „Wodę św. Ignacego” wraz ze specjalną modlitwą będziemy mogli wziąć do domu. Po Mszy św. będzie możliwość oddania czci relikwiom św. Ignacego. W tym dniu można uzyskać w naszym kościele odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Przyszła sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Serca NMP.
  5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adorację Najświętszego Sakramentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie ona trwała do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 18.00.
  6. Przypominamy i prosimy, aby w imię odpowiedzialności za siebie i za drugiego człowieka, w duchu miłości bliźniego, zakładać maseczki w kościele w czasie liturgii, a także zakrywać usta i nos podczas spowiedzi, gdy modlimy się indywidualnie w pustym kościele, gdy zamawiamy intencję Mszy Św. w kancelarii parafialnej czy zakrystii.
  7. W aktualnym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy ciekawe artykuły na temat współczesnych uzależnień. Ponadto dowiemy się ze świadectwa ks. Józefa Niżnika, kustosza sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, o patronacie naszego Świętego nad Polską. Zachęcamy do lektury „Niedzieli”, którą można nabyć przy stoliku z prasą katolicką w cenie 6 złotych.
  8. Wszystkim naszym parafianom i przyjaciołom naszej świątyni udającym się na urlop życzymy wspaniałego odpoczynku, pięknej pogody i regeneracji sił fizycznych i duchowych.