XXIII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy odbędzie się dzisiaj wyjątkowo po nabożeństwie około godz. 18.30 w dolnym kościele.
  2. Dzisiaj zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. w dniu 20 września 2020 r. wraz z rodzicami na Mszę Św. o godz. 16.00 do dolnego kościoła. Po Mszy Św. spotkanie dla rodziców i dzieci.
  3. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w stanie błogosławionym na Mszę Św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się o dar potomstwa, o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących dzieci oraz o szczęśliwy poród i o zdrowie dziecka i matki. Wiąże się ta modlitwa z wodą św. Ignacego”, którą stosuje się wśród wiernych Kościoła Katolickiego od prawie 450 lat.
  4. W piątek, 11 września, Wspólnota Dom Baranka zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 19.00 w dolnym kościele.
  5. Serdecznie zapraszamy chętnych na próbę scholii dziecięcej, w przyszłą niedzielę, 13 września, o godz. 10.00 do salki pod Domem Zakonnym.
  6. W przyszłą niedzielę, 13 września, serdecznie zapraszamy dzieci klas trzecich, które chcą przystąpić do przyjęcia I Komunii Św. w przyszłym roku 2021 r. wraz z rodzicami na Mszę Św. o godz. 16.00 do dolnego kościoła. Po Mszy Św. spotkanie dla rodziców i dzieci.
  7. Przypominamy i prosimy, aby w imię odpowiedzialności za siebie i za drugiego człowieka, w duchu miłości bliźniego, zakładać maseczki w kościele w czasie liturgii, a także zakrywać usta i nos podczas spowiedzi, gdy modlimy się indywidualnie w pustym kościele, gdy zamawiamy intencję Mszy Św. w kancelarii parafialnej czy zakrystii.
  8. Informujemy, że kurs przedmałżeński prowadzony przez duszpasterstwo Akademickie rozpocznie się w sobotę, 3 października, o godz. 9.30. Kurs obejmuje 5 sobotnich spotkań. Zapisy u O. Bartosza Kornatowskiego SJ.