XXIV Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj serdecznie zapraszamy dzieci klas trzecich, które chcą przystąpić do przyjęcia I Komunii Św. w przyszłym roku 2021 r. wraz z rodzicami na Mszę Św. o godz. 16.00 do dolnego kościoła. Po Mszy Św. spotkanie dla rodziców i dzieci.
  2. We wtorek, 15 września, o godz. 19.00 rozpocznie się ko­lejna 24-go­dzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jery­chem Różań­cowym. Serdecznie zapraszamy.
  3. W środę, 16 września, zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli, które zostanie odprawione o godz. 17.30, a następnie o godz. 18.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji i polskich rodzin. Prośby
    i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach, znajdujących się na stoliku z prasą katolicką lub wysłać drogą e-mailową, wchodząc na stronę internetową parafii. Po Mszy Św. spotkanie członków i sympatyków SKKAB-u w Sali O. Wasilewskiego. Zachęcamy do wpisywania próśb i podziękowań do Św. Andrzeja Boboli do specjalnej księgi, która znajduje się przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek, 18 września, obchodzimy święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, dzieci i młodzieży. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Św. w intencji dzieci i młodzieży o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę, 20 września, podczas Mszy Św. o godz. 10.00 i 12.00, w górnym kościele dzieci z na­szej parafii przyjmą Pierwszą Komunię św. W związku z tym zapraszamy na Eucharystię  do dol­nego ko­ścioła o godzinie: 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00, lub o godzinie 17.00 i 19.00 w górnym kościele. Za życzliwe zrozumienie oraz modlitwę w intencji tych dzieci i ich rodzin z góry ser­decznie dziękuje­my.
  6. Informujemy, że kurs przedmałżeński prowadzony przez duszpasterstwo Akademickie rozpocznie się w sobotę, 3 października, o godz. 9.30. Kurs obejmuje 5 sobotnich spotkań. Zapisy u O. Bartosza Kornatowskiego SJ.
  7. Przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się we wtorek, 6 października, o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej. Kurs obejmuje osiem spotkań, w każdy kolejny wtorek o godz. 19.00. Na pierwsze spotkanie kandydaci przynoszą „Akt Chrztu Świętego” z parafii, w której zostali ochrzczeni. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony w grudniu.  Obecność na każdym spotkaniu jest obowiązkowa.
  8. Poszukujemy pracownika do prac porządkowo-konserwatorskich w parafii. Zainteresowanych pracą prosimy o kontakt z O. Proboszczem.