III Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj rozpoczniemy nasze Adwentowe Rekolekcje zatytułowane „Raduj się ziemio, oto światło wschodzi”, które będą trwały do środy, 15 grudnia. Rekolekcje prowadzi O. Michał Gutkowski SJ. W dniu dzisiejszym nauki głoszone są w czasie wszystkich Mszy Św., a od poniedziałku do środy o godz. 6.15, 12.00 i 18.00. Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych we wtorek, 14 grudnia, o godz. 12.00 i 18.00. Prosimy tak zaplanować czas, by spokojnie skorzy­stać z tych dni re­fleksji i modlitwy.
  2. Dzisiaj serdecznie zapraszamy dzieci klas trzecich, które chcą przystąpić do przyjęcia I Komunii Św. w przyszłym roku 2022 r. wraz z rodzicami na Mszę Św. o godz. 16.00 do dolnego kościoła. Po Mszy Św. spotkanie dla rodziców i dzieci.
  3. Przy ołtarzu Matki Bo­żej Nieustającej Pomocy wyłożone są „Torby miłosierdzia” przeznaczone na żywność dla ubogich naszej parafii. W przedsionku kościoła parafialny Caritas rozprowadza świece, kartki świąteczne oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dostępne są również kalendarze ze św. Andrzejem Bobolą i inne pamiątki związane z kultem naszego patrona.
  4. Msze Św. roratnie, w naszym sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.15 (po sobotnich roratach wspólne śniadanie w Sali O. Wasilewskiego). Roraty dla dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 17.00. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na środowe roraty o 6.15. Po Mszy Św. zapraszamy na wspólne śniadanie do sal pod domem zakonnym.
  5. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza w poniedziałek, 13 grudnia, na katechezę pt.: „Apokalipsa – mapa ostrzeżeń dla Kościoła”. Katechezę wygłosi ks. Henryk Marczak. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 16.30, w dolnym kościele. Szczegóły znajdziemy na plakatach.
  6. W środę, 15 grudnia, o godz. 19.00, w dolnym kościele, rozpocznie się kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jerychem Różańcowym. Serdecznie zapraszamy.
  7. W czwartek, 16 grudnia, zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli, które zostanie odprawione o godz. 17.30, a następnie o godz. 18.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji, polskich rodzin, o ustanie pandemii oraz o pokojowe rozwiązanie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Prośby i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach, znajdujących się na stoliku z prasą katolicką lub wysłać drogą e-mailową, wchodząc na stronę internetową parafii. Zachęcamy do wpisywania świadectw, próśb i podziękowań do Św. Andrzeja Boboli do specjalnej księgi, która znajduje się przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy Św. spotkanie członków i sympatyków SKKAB-u w Sali O. Wasilewskiego.
  8. W przedsionku kościoła trwa kiermasz bożonarodzeniowy, z którego dochód będzie przeznaczony na rehabilitację dwóch dziewczynek: Wiktorii i Emilii. Ozdoby świąteczne można przynosić bezpośrednio na stoisko. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.
  9. Od dwóch tygodni nasz kościół jest ogrzewany. Prosimy o dokładne zamykanie drzwi, abyśmy mogli modlić się w ciepłym wnętrzu naszego sanktuarium.
  10. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z malowaniem naszego sanktuarium. Bardzo dziękujemy za składane ofiary na ten cel.