IV Niedziela Adwentu

1. Msze Św. roratnie, w naszym sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.15. Roraty dla dzieci (od poniedziałku do czwartku) o godz. 17.00. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na środowe roraty o 6.15. Po Mszy Św. zapraszamy na wspólne śniadanie do sal pod domem zakonnym.

2. Przy ołtarzu Matki Bo­żej Nieustającej Pomocy wyłożone są „Torby miłosierdzia” przeznaczone na żywność dla ubogich naszej parafii. W przedsionku kościoła parafialny Caritas rozprowadza świece, kartki świąteczne oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dostępne są również kalendarze ze św. Andrzejem Bobolą.

3. W tym roku wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego przypada w piątek. Msze Św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 6.15 (roraty), 7.00 i 8.00. Spowiedź rano w czasie Mszy Św. i od godz. 9.00 do 12.00. Zachęcamy do zachowania pol­skich tradycji i spożywania postnych potraw podczas wigilijnej wieczerzy. W biuletynie parafialnym jest dostępny obrzęd wigilii. Zachęcamy do zastosowania go w naszych rodzinach. Zapraszamy na Pasterkę o godzinie 20.00, 22.00 i 24.00.

4. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia, w sobotę, 25 grudnia, nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Od godz. 8.00 niedzielny porzą­dek Mszy Św. tylko w górnym kościele. Wierni, któ­rzy w czasie Pasterki przyjęli Komunię Św., mogą w ciągu dnia ponownie przy­stąpić do Stołu Pańskiego.

5. W drugi dzień świąt – w niedzielę – święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Niedzielny po­rzą­dek nabożeństw w górnym i dolnym kościele.

6. Podobnie jak w roku ubiegłym, ze względu na sytuację panującej pandemii, nie będzie wizyt duszpasterskich, zwanych „kolędą”, tak jak w czasie przed pandemią. Będzie można zamówić wizytę duszpasterską do swojego domu w terminie uzgodnionym z parafią. Dla chętnych na stoliku z prasą są wyłożone kolędowe karty zgłoszeniowe, które należy czytelnie wypełnić i zostawić w zakrystii lub kancelarii parafialnej do dnia 1 stycznia 2022 r. włącznie.

Planujemy również w nowym roku, zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na wieczorną Mszę Św. „kolędową”, na której otrzymamy błogosławieństwo i wodę święconą do pokropienia naszych domów. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.

7. W piątek, 24 grudnia, w wigilię Bożego Narodzenia, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. W ubiegłym tygodniu zmarł jeden z naszych najstarszych parafian Kazimierz Kruszyna, urodzony przed 102 laty. Msza Św. pogrzebowa we wtorek, 22 grudnia, o godz. 11.00, w naszym sanktuarium.

9. Od trzech tygodni nasz kościół jest ogrzewany. Prosimy o dokładne zamykanie drzwi, abyśmy mogli modlić się w ciepłym wnętrzu naszego sanktuarium.

10. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z malowaniem naszego sanktuarium. Bardzo dziękujemy za składane ofiary na ten cel.