Święto Świętej Rodziny

1. Dziś – niedziela po Narodzeniu Pańskim, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
2. W piątek ostatni dzień roku 2021. Msza Św. dziękczynna na zakończenie starego roku zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po tej Mszy Św. odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2021 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. W tym dniu od godz. 15.00 na mocy dyspensy naszego Arcybiskupa nie obowiązuje post piątkowy.
3. W sobotę, rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy 2022, oddając cześć Świętej Bożej Rodzicielce Maryi. Prosimy o pokój na świecie w związku z przypadającym Światowym Dniem Modlitw o Pokój. Porządek Mszy Św.  tylko w górnym kościele, jak w każdą niedzielę.
4. W tym roku ze względu na sytuację panującej pandemii, nie będzie wizyt duszpasterskich zwanych „kolędą”, tak jak przed pandemią. Będzie można zamówić wizytę duszpasterską do swojego domu w terminie uzgodnionym z parafią. Dla chętnych na stoliku z prasą są wyłożone kolędowe karty zgłoszeniowe, które należy czytelnie wypełnić i zostawić w zakrystii lub kancelarii parafialnej do dnia 1 stycznia 2022 r. włącznie.

Planujemy również w nowym roku, zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na wieczorną Mszę Św. „kolędową”, na której otrzymamy błogosławieństwo i wodę święconą do pokropienia naszych domów.

W poniedziałek, 3 stycznia, zapraszamy na wieczorną Mszę Św. mieszkańców ul. Pocztowej i ul. Chodkiewicza.

We wtorek, 4 stycznia, zapraszamy mieszkańców ul. Ściegiennego i ul. Żółkiewskiego.

W środę, 5 stycznia, zapraszamy mieszkańców ul. Jagiellońskiej i ul. Noakowskiego.

W czwartek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę.

W piątek, 7 stycznia, zapraszamy mieszkańców ul. Śmiałego.

Ciąg dalszy Mszy Św. „kolędowych” podamy w przyszłą niedzielę.