Uroczystość Najświętszego Imienia Jezus

 1. Dzisiaj w naszym zakonie przeżywamy Uroczystość Najświętszego Imienia Jezus, Święto Tytularne Towarzystwa Jezusowego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakra­mentu, która rozpocznie się po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Je­zusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy.
 2. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w stanie błogosławionym na Mszę Św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się o dar potomstwa, o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących dzieci oraz o szczęśliwy poród i o zdrowie dziecka i matki. Modlitwa ta wiąże się z wodą św. Ignacego”, którą stosuje się wśród wiernych Kościoła Katolickiego od prawie 450 lat.
 3. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świę­tem Trzech Króli. To bardzo ważna uroczy­stość w okresie Bożego Naro­dzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze Wschodu. Msze Św. tak jak w każdą niedzielę tylko w górnym kościele. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich Mszach Świętych.
 4. 7 stycznia, przypada I czwartek miesiąca. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. z udziałem relikwii św. Faustyny Kowalskiej. Podczas Mszy Św. zostaną odczytane prośby i podziękowania, zanoszone do Boga przez wstawiennictwo św. Faustyny, które można składać na kartkach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką lub przesłać drogą mailową, wchodząc na stronę internetową naszej parafii.
 5. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na wieczorną Mszę Św. „kolędową”, na której otrzymamy błogosławieństwo i wodę święconą do pokropienia naszych domów. Podczas Mszy Św. będzie zbierana taca kolędowa.
 • W poniedziałek, 4 stycznia, zapraszamy na wieczorną Mszę Św. mieszkańców ul. Pocztowej i ul. Chodkiewicza.
 • We wtorek, 5 stycznia, zapraszamy mieszkańców ul. Ściegiennego i ul. Żółkiewskiego.
 • W środę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę.
 • W czwartek, 7 stycznia, zapraszamy mieszkańców ul. Jagiellońskiej i ul. Noakowskiego.
 • W piątek, 8 stycznia, zapraszamy mieszkańców ul. Śmiałego.

W przyszłym tygodniu zapraszamy na Mszę Św. „kolędową” –

 • W poniedziałek, 11 stycznia, mieszkańców Al. Bohaterów Warszawy i ul. Garncarskiej.
 • We wtorek, 12 stycznia zapraszamy mieszkańców Al. Piastów
 • W środę, 13 stycznia, zapraszamy mieszkańców ul. 5-go Lipca.
 • W czwartek, 14 stycznia, zapraszamy mieszkańców ul. Krzywoustego i ul. Sikorskiego.
 • W piątek, 15 stycznia, mieszkańców ul. Kordeckiego, ul. Ku Słońcu i ul. Szwoleżerów.

Ciąg dalszy Mszy Św. kolędowych od poniedziałku, 18 stycznia.