Uroczystość Najświętszej Trójcy

  1. Wspólnota młodzieżowa „MAGIS” zaprasza młodzież klas VIII i szkół średnich na spotkanie w najbliższą środę, 2 czerwca, o godz. 16.30 do Świetlicy „Pod Aniołem”. Celem naszego zaproszenia jest stworzenie wspólnoty młodzieżowej, z którą chcemy poznawać duchowość ignacjańską, pogłębiać wiedzę, stworzyć krąg przyjaciół, rozwijać różne formy aktywności i talenty. Prosimy rodziców o przekazanie tej informacji swoim dzieciom.
  2. W czwartek, 3 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Je­zusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowa­nia naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Udział w procesji jest pu­blicznym wyznaniem, że Jezus jest wśród nas. Msze Św. będą w górnym kościele przed południem o godz.: 7.00, 8.00, 9.30, 11.00 i ok 13.00 (po procesji) oraz po południu o godz. 17.00 i 19.00. W dolnym kościele Mszy Św. nie będzie. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy Św. o godz. 11.00 (ok 11.40).  Przejdziemy ulicami: Boh. Warszawy, 5-go Lipca, Śmiałego, Ściegiennego i Pocztową wrócimy do kościoła. Na tę Mszę Św. i procesję zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół. Pro­simy o pełny udział w procesji dzieci komunijne, sy­piące kwiaty; ministrantów, poczty sztandarowe oraz panów do po­mocy przy procesji. Przypominamy, że udział w procesji nie zastępuje Mszy Św. Na czas procesji bardzo prosimy o usunięcie samochodów z trasy procesji i sprzed ołtarzy.
  3. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codzien­nie po Mszy Św. wieczornej (połączone z nabożeństwem czerwcowym), a w niedzielę o godz. 18.00 przez całą oktawę Bożego Ciała.
  4. Bardzo prosimy o zgłoszenie się w zakrystii panów, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu ołtarzy oraz nieść baldachim i włączyć się w organizację procesji Bożego Ciała. Prosimy członków Apostolstwa Modlitwy o przynoszenie kwiatów na dekorację ołtarza Apostolstwa (w środę) na dzień przed uroczystością Bożego Ciała do zakrystii. Prosimy także o przynoszenie płatków kwiatów.
  5. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, przypada I czwartek miesiąca. O godzinie 17.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w obecności relikwii św. Faustyny Kowalskiej, a po Mszy św. uczcimy Apostołkę Bożego Miłosierdzia. Podczas Mszy Św. odczytamy prośby i podziękowania, które można składać na kartkach, znajdujących się na stoliku z prasą katolicką lub wysyłając intencję, wchodząc na stronę internetową naszej parafii.
  6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Po Mszach Św. o godz. 8.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi podczas Mszy Św. Podczas Mszy Św. o godzinie 18.00 będziemy modlić się w intencji LSO.
  7. W I sobotę miesiąca oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi pod­czas Mszy Św. i nabożeństwa o godz. 8.00.
  8. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy od wtorku, 1 czerwca, po wieczor­nej Mszy Św., a w niedziele i święta o godz. 18.00.