Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Św. Andrzeja Boboli

1. Dzisiaj, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przypada Uroczystość św. Andrzeja Boboli, która jest jednocześnie świętowaniem odpustu parafialnego. Comiesięczne nabożeństwo ku czci Patrona naszej parafii i Ojczyzny rozpocznie się o godzinie 12.00. Następnie o godzinie 12.30 uroczysta Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Pawła Płaczka, dyrektora Wydziału Wychowania Katolickiego i Papieskich Dzieł Misyjnych oraz proboszcza Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku. Modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego Franciszka, Archidiecezji, polskich rodzin oraz o ustanie pandemii. Przez całą niedzielę można uzyskać odpust zupełny w naszym Sanktuarium pod zwykłymi warunkami. Po Mszy Św. procesja z relikwiami św. Andrzeja Boboli wokół kościoła.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 18.00.

3. Ojcowie i bracia z Towarzystwa Jezusowego rozpoczynają świętowanie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który będzie trwał od 20 maja 2021 r. do 31 lipca 2022 r. W ten sposób Ojcowie Jezuici pragną upamiętnić 500-lecie nawrócenia św. Ignacego Loyoli (20 maja 1521 r.) i 400-lecie jego kanonizacji (12 marca 1622). Mottem Jubileuszu są słowa: „w Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo”. Na czas trwania Roku Ignacjańskiego Penitencjaria Apostolska wydała dekret ustanawiający jezuickie kościoły i kaplice w Polsce świątyniami jubileuszowymi, w których będzie można uzyskać odpust zupełny. W naszej Archidiecezji zapraszamy do modlitwy przy relikwiach św. Ignacego w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, przy ul. Pocztowejw Szczecinie, w dniach od 8 do 16 września br.

Zapraszamy w czwartek, 20 maja o godz. 18.00 do naszego Sanktuarium, na uroczystą Mszę Św. rozpoczynającą Jubileuszowy Rok Ignacjański.

4. Wspólnota młodzieżowa „MAGIS” zaprasza młodzież klas VIII i szkół średnich na spotkanie w najbliższą środę, 19 maja, o godz. 16.30 do Świetlicy „Pod Aniołem”. Celem naszego zaproszenia jest stworzenie wspólnoty młodzieżowej, z którą chcemy poznawać duchowość ignacjańską, pogłębiać wiedzę, stworzyć krąg przyjaciół, rozwijać różne formy aktywności i talenty. Prosimy rodziców o przekazanie tej informacji swoim dzieciom.