VI Niedziela Wielkanocna

  1. W dniu dzisiejszym, podczas Mszy Św. o godz. 10.00 i 12.00, w górnym kościele dzieci z na­szej parafii przyjmą Pierwszą Komunię Św. W związku z tym zapraszamy na Eucharystię  do dol­nego ko­ścioła o godzinie: 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00, lub o godzinie 17.00 i 19.00 w górnym kościele. Za życzliwe zrozumienie oraz modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin z góry ser­decznie dziękuje­my.
  2. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. biorą udział w Białym Ty­go­dniu. Od poniedziałku do piątku uczestniczą we Mszy Św. o godz. 18.00, a w sobotę zapraszamy dzieci na nabożeństwo majowe wraz z udzieleniem Komunii Św. o godz. 10.00.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 18.00. W czasie nabożeństw majowych trwa nowenna do św. Andrzeja Boboli przed naszym odpustem parafialnym.
  4. W sobotę, 15 maja, o godz. 19.00 rozpocznie się ko­lejna 24-go­dzinna ado­ra­cja Najświętszego Sa­kramentu połączona z Jery­chem Różań­cowym. Serdecznie zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę, 16 maja, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, która jest jednocześnie świętowaniem odpustu parafialnego. Comiesięczne nabożeństwo ku czci Patrona naszej parafii i Ojczyzny rozpocznie się o godzinie 12.00. Następnie o godzinie 12.30 uroczysta Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Pawła Płaczka, dyrektora Wydziału Wychowania Katolickiego i Papieskich Dzieł Misyjnych oraz proboszcza Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku. Modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego Franciszka, Archidiecezję, polskie rodziny oraz o ustanie pandemii. Przez całą niedzielę można uzyskać odpust zupełny w naszym Sanktuarium pod zwykłymi warunkami. Po Mszy Św. procesja z relikwiami św. Andrzeja Boboli wokół kościoła.
  6. Wspólnota młodzieżowa „MAGIS” zaprasza młodzież klas VIII i szkół średnich na spotkanie w najbliższą środę, 12 maja, o godz. 16.30 do Świetlicy „Pod Aniołem”. Celem naszego zaproszenia jest stworzenie wspólnoty młodzieżowej, z którą chcemy poznawać duchowość ignacjańską, pogłębiać wiedzę, stworzyć krąg przyjaciół, rozwijać różne formy aktywności i talenty. Prosimy rodziców o przekazanie tej informacji swoim dzieciom.