XXIV Niedziela zwykła

  1. Od dzisiaj obecna jest w naszym Sanktuarium ikona św. Ignacego Loyoli, peregrynująca po Polsce w ramach Jubileuszu Roku Ignacjańskiego. Gościmy także relikwie I stopnia św. Ignacego. Zapraszamy na uroczystą Mszę Św. o godz. 17.00 z formularza o św. Ignacym. Po Mszy Św. zapraszamy na I część filmu o św. Ignacym Loyoli (Żołnierz, Grzesznik, Święty) do Sali O. Wasilewskiego oraz na jubileuszową kawkę i ciasteczko. Druga część filmu będzie w poniedziałek, 13 września, po Mszy Św. wieczornej. Przed filmami wprowadzenie w kontekst historyczny i ignacjański wprowadzi nas O. Marek Szafran SJ. We wtorek, 14 września,  Duszpasterstwo Akademickie JODA po Mszy Św. wieczornej zaprasza do wspólnego, pogłębionego czytania „Autobiografii”, czyli Opowieści Pielgrzyma – św. Ignacego Loyoli. W środę 15 września, „Maryja w życiu św. Ignacego Loyoli”, po wieczornej Mszy Św. wspólnota WŻCH poprowadzi medytację ignacjańską. W czwartek, 16 września zakończenie peregrynacji Ikony w naszym kościele, uroczystą Mszą Św. o godz. 18.00 sprawowaną w intencji naszej Ojczyzny, Ojca Św. Franciszka, Archidiecezji i rodzin naszej parafii.
  2. Młodzież szkół średnich zapraszamy na spotkania Wspólnoty MAGIS, w poniedziałek, 6 września, w Sali O. Wasilewskiego o godz. 17.00. MAGIS, to wspólnota oparta na duchowości św. Ignacego założyciela Zakonu Jezuitów.
  3. Zapraszamy dzieci kl. 3 pragnące przygotować się do przyjęcia I Komunii Św. w 2022 r., wraz z rodzicami, na Mszę Św. w niedzielę, 19 września, o godz. 16.00 do dolnego kościoła. Po Mszy Św. spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci.
  4. Serdecznie zapraszamy chętnych na próbę scholi dziecięcej, w przyszłą niedzielę, 19 września, o godz. 10.00 do salki pod Domem Zakonnym.
  5. Zapraszamy wszystkie osoby, którym leży na sercu piękno liturgii Mszy Świętej. Poszukujemy osób odważnych i utalentowanych, które mają ochotę śpiewać, albo nauczyć się śpiewać do scholii akademickiej animującej Msze Św. w niedziele o godz. 19.00. Kontakt z O. Bartoszem Kornatowskim SJ.
  6. Duszpasterstwo Akademickie JODA, zaprasza ludzi młodych pragnących dołączyć do duszpasterstwa do udziału w rekolekcjach połączonych z integracją w Krajniku Górnym w dniach od 27 września do 2 października. Koszt rekolekcji 250 zł zapisy na Facebooku DA lub u O. Bartosza Kornatowskiego SJ do 19 września. Na cel dofinansowania rekolekcji studenci organizują kiermasz domowych wypieków, który odbędzie się w niedzielę, 26 września.
  7. Informujemy, że kurs przedmałżeński prowadzony przez duszpasterstwo Akademickie rozpocznie się w sobotę, 9 października o godz. 9.30. Kurs obejmuje 4 sobotnie spotkania (9, 16, 23 i 30 października). Zapisy u O. Bartosza Kornatowskiego SJ.