XXV Niedziela zwykła

  1. Zapraszamy dzieci kl. 3 pragnące przygotować się do przyjęcia I Komunii Św. w 2022 r., wraz z rodzicami, na Mszę Św. dzisiaj, o godz. 16.00 do dolnego kościoła. Po Mszy Św. spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci.
  2. Od października rozpoczynamy kolejny cykl spotkań przygotowujących do sakramentu Bierzmowania. Uczniów klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej, prosimy o zapisywanie się do grup na listy znajdujące się w zakrystii górnego i dolnego kościoła.
  3. Młodzież szkół średnich zapraszamy na spotkania Wspólnoty MAGIS, w poniedziałek, 20 września, w Sali O. Wasilewskiego o godz. 17.00. MAGIS, to wspólnota oparta na duchowości św. Ignacego założyciela Zakonu Jezuitów.
  4. Zapraszamy osoby chętne do scholii akademickiej animującej Msze Św. w niedziele o godz. 19.00. Kontakt z O. Bartoszem Kornatowskim SJ.
  5. Od października DA JODA rozpoczyna regularne spotkania, na które zapraszamy zainteresowanych. W tym roku głównym, ale nie jedynym, polem działania Duszpasterstwa będzie przygotowanie młodzieży naszej parafii do bierzmowania. Terminy spotkań wkrótce. Rekolekcje, połączone z integracją, odbędą się w dn. 27 września do 2 października. Koszt wyjazdu 250 zł. Zgłoszenia poprzez Facebooka Duszpasterstwa, albo u o. Bartosza Kornatowskiego SJ do 19 września. W najbliższą niedzielę, 26 września, będzie można dofinansować wyjazd studentów korzystając z kiermaszu domowych wypieków, który akademicy będą prowadzili przez cały dzień po każdej Mszy Św.
  6. Informujemy, że kurs przedmałżeński prowadzony przy naszej parafii, rozpocznie się w sobotę, 9 października, o godz. 9.30. Kurs obejmuje 4 sobotnie spotkania (9, 16, 23 i 30 października). Zapisy u O. Bartosza Kornatowskiego SJ.
  7. Ośmiotygodniowy kurs przygotowania dorosłych do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się we wtorek, 19 października, o godzinie 19.00 w kancelarii parafialnej. Na pierwsze spotkanie kandydaci przynoszą „Akt Chrztu Świętego” z parafii, w której zostali ochrzczeni. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony przed świętami Bożego Narodzenia. Obecność kandydatów na każdym spotkaniu obowiązkowa! Szczegóły znajdują się w gablotkach. Prosimy o przekazanie tej informacji wśród najbliższych z rodziny oraz znajomym.
  8. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z malowaniem naszego sanktuarium. Koszt malowania to 85.000 zł. Bardzo dziękujemy za składane ofiary na ten cel.
  9. Rada Osiedla Turzyn organizuje wycieczkę statkiem po Zalewie Szczecińskim w dniu 26 września 2021 r. Zapisy w siedzibie Rady Osiedla przy ul. Pocztowej 17 w dniu, 21 września 2021 r. w godzinach od 18.00 do 20.00.