XXVII Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo różańcowe z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy w dolnym kościele o godz. 17.15.
  2. Jutro, w I poniedziałek miesiąca, zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w stanie błogosławionym na Mszę Św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się o dar potomstwa, o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących dzieci oraz o szczęśliwy poród i o zdrowie dziecka i matki. Wiąże się ta modlitwa z „wodą św. Ignacego”, którą stosuje się wśród wiernych Kościoła Katolickiego od prawie 450 lat.
  3. 7 października, przypada I czwartek miesiąca. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. z udziałem relikwii św. Faustyny Kowalskiej. Podczas Mszy Św. zostaną odczytane prośby i podziękowania, zanoszone do Boga przez wstawiennictwo św. Faustyny, które można składać na kartkach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką lub przesłać drogą mailową, wchodząc na stronę internetową naszej parafii.
  4. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są w naszym ko­ściele od poniedziałku do soboty po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18.00. Różaniec dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  5. Od października rozpoczynamy kolejny cykl spotkań przygotowujących do Sakramentu Bierzmowania. Uczniów klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej, prosimy o zapisywanie się do grup na listy znajdujące się w zakrystii górnego i dolnego kościoła.
  6. Zapraszamy osoby chętne do scholii akademickiej animującej Msze Św. w niedziele o godz. 19.00. Kontakt z O. Bartoszem Kornatowskim SJ.
  7. Duszpasterstwo Akademickie JODA zaprasza na spotkania w nowym roku akademickim. W niedziele Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie formacyjne przy herbacie w salce. We wtorki Msza Św. w dolnym kościele o godz. 19.00 i spotkanie formacyjne. W czwartki adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele i dzielenie się Słowem. Bieżące informacje na facebooku  Duszpasterstwa.
  8. Informujemy, że kurs przedmałżeński prowadzony przy naszej parafii, rozpocznie się w sobotę, 9 października, o godz. 9.30. Kurs obejmuje 4 sobotnie spotkania (9, 16, 23 i 30 października). Zapisy u O. Bartosza Kornatowskiego SJ.
  9. Ośmiotygodniowy kurs przygotowania dorosłych do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się we wtorek, 19 października, o godzinie 19.00 w kancelarii parafialnej. Na pierwsze spotkanie kandydaci przynoszą „Akt Chrztu Świętego” z parafii, w której zostali ochrzczeni. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony przed świętami Bożego Narodzenia. Obecność kandydatów na każdym spotkaniu obowiązkowa! Szczegóły znajdują się w gablotkach. Prosimy o przekazanie tej informacji wśród najbliższych z rodziny oraz znajomym.
  10. Serdecznie zapraszamy dzieci, które we wrześniu ubiegłego roku, przystąpiły w naszej parafii do I Komunii Św., na uroczystą Mszę Św. ROCZNICOWĄ, w niedzielę, 17 października, o godz. 11.00. Spowiedź św. dla tych dzieci będzie, w sobotę, 16 października, w czasie nabożeństwa pokutnego o godz. 10.00.