Zesłanie Ducha Świętego

  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowa­niu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apo­stołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darach Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach Chrztu Św. i Bierzmowania i dziękujemy za nie Panu Bogu.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 18.00.
  3. Wspólnota Dom Baranka, działająca przy naszej parafii, wraz z Fundacją Life Surfers organizuje zbiórkę materialną i finansową dla rodzin w trudnej sytuacji w Rwandzie. Potrzebne są ubrania, ręczniki, buty, czapki oraz przybory szkolne. Prosimy o przynoszenie tych darów do zakrystii lub do domu zakonnego przez najbliższy tydzień. Koszt wysyłki jednej paczki 20 kilogramowej wynosi ok. 450 zł. Akcję można wesprzeć też wpłacając na konto Fundacji z dopiskiem „Rwanda” 86 2530 0008 2024 1026 0211 0001.
  4. Wspólnota młodzieżowa „MAGIS” zaprasza młodzież klas VIII i szkół średnich na spotkanie w najbliższą środę, 26 maja, o godz. 16.30 do Świetlicy „Pod Aniołem”. Celem naszego zaproszenia jest stworzenie wspólnoty młodzieżowej, z którą chcemy poznawać duchowość ignacjańską, pogłębiać wiedzę, stworzyć krąg przyjaciół, rozwijać różne formy aktywności i talenty. Prosimy rodziców o przekazanie tej informacji swoim dzieciom.