II Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia

 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakra­mentu, która rozpocznie się po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Je­zusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy. O godz. 17.15 spotkanie Apostolstwa Modlitwy w dolnym kościele.
 2. W poniedziałek, 3 stycznia, w naszym zakonie przeżywamy Uroczystość Najświętszego Imienia Jezus, Święto Tytularne Towarzystwa Jezusowego
 3. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w stanie błogosławionym na Mszę Św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się o dar potomstwa, o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących dzieci oraz o szczęśliwy poród i o zdrowie dziecka i matki. Modlitwa ta wiąże się z wodą św. Ignacego”, którą stosuje się wśród wiernych Kościoła Katolickiego od prawie 450 lat.
 4. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świę­tem Trzech Króli. To bardzo ważna uroczy­stość w okresie Bożego Naro­dzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze Wschodu. Msze Św. tak jak w każdą niedzielę tylko w górnym kościele. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich Mszach Świętych.
 5. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na wieczorną Mszę Św. „kolędową”, na której otrzymamy błogosławieństwo i wodę święconą do pokropienia naszych domów. Podczas Mszy Św. będzie zbierana taca kolędowa.
 • W poniedziałek, 3 stycznia, zapraszamy na wieczorną Mszę Św. mieszkańców ul. Pocztowej i ul. Chodkiewicza.
 • We wtorek, 4 stycznia, zapraszamy mieszkańców ul. Ściegiennego i ul. Żółkiewskiego.
 • W środę, 5 stycznia, zapraszamy mieszkańców ul. Jagiellońskiej i ul. Noakowskiego
 • W czwartek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę.
 • W piątek, 7 stycznia, zapraszamy mieszkańców ul. Śmiałego.

W przyszłym tygodniu zapraszamy na Mszę Św. „kolędową”:

 •  W poniedziałek, 10 stycznia, mieszkańców Al. Bohaterów Warszawy i ul. Garncarskiej.
 • We wtorek, 11 stycznia zapraszamy mieszkańców Al. Piastów
 • W środę, 12 stycznia, zapraszamy mieszkańców ul. 5 Lipca.
 • W czwartek, 13 stycznia, zapraszamy mieszkańców ul. Krzywoustego i ul. Sikorskiego.
 • W piątek, 14 stycznia, mieszkańców ul. Kordeckiego, ul. Ku Słońcu i ul. Szwoleżerów.

Ciąg dalszy Mszy Św. kolędowych od poniedziałku, 17 stycznia.