XVIII Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj, 31 lipca, w liturgii Kościoła przypada uroczystość św. Ignacego Loyoli, kapłana i założyciela Towarzystwa Jezusowego. Msza Św. odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 12.30. Po Mszy Św. oddamy cześć relikwiom św. Ignacego. W tym dniu można uzyskać w naszym kościele odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Tego dnia kończy się w Kościele i w naszym zakonie Rok Ignacjański, obchodzony w 500 – lecie nawrócenia św. Ignacego Loyoli i 400 – lecie kanonizacji świętego.
  2. Jutro, w I poniedziałek miesiąca, zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w stanie błogosławionym na Mszę Św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się o dar potomstwa, o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących dzieci oraz o szczęśliwy poród i o zdrowie dziecka i matki. Wiąże się ta modlitwa z „wodą św. Ignacego”, którą stosuje się wśród wiernych Kościoła Katolickiego od prawie 450 lat.
  3. W najbliższy czwartek, 4 sierpnia, przypada I czwartek miesiąca. Mszę św. o godz. 18.00 rozpoczniemy odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia w obecności relikwii Św. Faustyny Kowalskiej. Podczas Mszy Św. zostaną odczytane prośby i podziękowania składane na kartkach, które znajdują się na stoliku z prasą katolicką. Po Mszy św. oddamy cześć relikwiom Św. Apostołki Miłosierdzia Bożego.
  4. W I piątek miesiąca, 5 sierpnia, po Mszach Św. o godz. 8.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z aktem wynagrodzenia Sercu Bożemu. Możliwość spowiedzi podczas każdej Mszy Św.
  5. W sobotę, 6 sierpnia, po Mszy Św. o godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Tego dnia obchodzimy też Święto Przemienienia Pańskiego.
  6. Za tydzień, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Przez całe wakacje, Msze Św. w niedziele będą odpra­wiane tylko w górnym kościele, a w dni powszednie o godz.: 7.00, 8.00 i 18.00.
  8. Do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i w piątki w godz. od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 18.00.
  9. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszej świątyni udającym się na urlop, życzymy wspaniałego odpoczynku, pięknej pogody i regeneracji sił fizycznych i duchowych.