XXXI Niedziela zwykła

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. Remigiusza Recława SJ, który przybył do nas z Łodzi, a także nowego organistę – p. Jakuba Lebiodę, który będzie grać na niedzielnych Mszach Św.
 2. Zapraszamy do udziału w Procesji ze Świętymi w poniedziałek, 31 października. Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, spod pomnika św. Jana Pawła II, do Katedry. Zakończeniem procesji będzie Msza Święta w Katedrze o godz. 21.00. Zbiórka przed naszym kościołem o godz. 19.30.
 3. Przy ołtarzu Matki Bożej są wyłożone kartki wypominkowe. Kartki pieczętowane datą będą czytane w oznaczonym dniu. Kartki bez daty będą czytane według przypadającej kolejności. Kartki koloru zielonego są przeznaczone na wypominki roczne. Wypominki i wypominki roczne wraz z ofiarami przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.
 4. Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzimy w najbliższy wtorek. Msze Św. będą sprawowane według porządku niedzielnego tylko w górnym kościele.
 5. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych obchodzimy w środę, 2 listopada. Msze Św. za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 6.30, 7.00 i 8.00, za zmarłych Dobroczyńców naszego kościoła i Domu Zakonnego o godz. 12.00 a za zmarłych Ojców i Braci z Towarzystwa Jezusowego, którzy pracowali w naszej parafii, o godz. 18.00.
 6. Nabożeństwo za zmarłych będzie odprawiane przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17.40, a w niedziele o godz. 12.10. W dzień zaduszny zapraszamy do przyniesienia zdjęć naszych bliskich zmarłych, które ustawimy przed ołtarzem na czas środowych wypominków i wieczornej Mszy Św.
 7. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać w dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza, zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnieniu pozostałych zwykłych warunków odpustu.
 8. W najbliższy wtorek i środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 9. W I czwartek miesiąca, 3 listopada, na początku Mszy Św. o godz. 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a podczas Mszy Św. będziemy modlić się w intencjach polecanych Bogu przez wstawiennictwo s. Faustyny Kowalskiej. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką lub wchodząc na stronę internetową naszej parafii.
 10. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Po Mszach Św. o godz. 8.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. w intencji LSO oraz ich rodzin o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi podczas Mszy Św. rano i od godz. 17.00 do 19.00.
 11. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 listopada, oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi podczas Mszy Św. i nabożeństwa o godz. 8.00.
 12. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika Niedziela. Wyłożony jest na stoliku naprzeciwko ołtarza Matki Bożej.

Komunikat Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

W Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostaną odprawione Msze Święte w Kaplicy Głównej o godz. 9.00, 12.00 i 15.00. Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ks. Biskup Henryk Wejman. Po zakończeniu tej Mszy Świętej z Kaplicy Głównej wyruszy procesja modlitewna za zmarłych.

We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada, w kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi o godz. 15.00. Po Mszy Świętej odbędzie się modlitwa przy grobowcu kapłańskim.