17.03.2024 – V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Msza Św. oraz spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców dziś o godz. 15.00.
  2. Rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 47 odbędą się w dolnym kościele w dniach od 18 do 20 marca o godz. 17.00.
  3. We wtorek Uroczystość św. Józefa. Porządek Mszy Św. jak w dni powszednie.
  4. Msza Św. dla kobiet w dolnym kościele w środę o godz. 19.00. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek po Mszy Św. o godz. 7.30 i ulicami parafii po Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału w nim wszystkich parafian i przyjaciół, a grupy parafialne prosimy o włączenie się w noszenie krzyża. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na początku wszystkich Mszy Św., a uroczysta procesja na rozpoczęcie Mszy Św. o godz. 11.00, 11.30 i 12.30. Przed tymi Mszami Św. zbierzemy się na podwórku przy kościele. Tego dnia nie będzie możliwe parkowanie samochodów na naszym podwórzu.
  7. Na prośbę ustępującego abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Episkopatu Polski, w naszym sanktuarium, odprawiamy od wczoraj Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowanie życia ludzkiego. Nowenna jest odprawiana każdego dnia po wieczornej Mszy Św.
  8. Świece na stół wielkanocny, palemki i kartki świąteczne Caritas, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc potrzebującym z naszej parafii, są do nabycia w kruchcie kościoła. Jałmużnę wielkopostną można składać do skarbony znajdującej się w kościele.
  9. Pielgrzymkę do Hiszpani i Portugalii organizuje Parafia św. Jana Bosko. Odbędzie się ona w dniach 18 – 25 kwietnia. Więcej szczegółów na plakacie.