Archiwum informacji

  1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego, a zarazem święto Świętej Ro­dziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  2. W czwartek ostatni dzień roku 2020. Msza Św. dzięk­czynna na zakończenie starego roku zostanie odprawiona o godz. 17.00 (wcześniej niż zazwyczaj), ze względu na obowiązującą w tym dniu godzinę policyjną. Po tej Mszy Św. odśpie­wamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2020 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzy­mane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku.
  3. W piątek, rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy 2021, oddając …

Czytaj dalej »

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Od godz. 8.00 niedzielny porzą­dek Mszy Św. tylko w górnym kościele. Wierni, któ­rzy w czasie Pasterki przyjęli Komunię Św., mogą w ciągu dnia ponownie przy­stąpić do Stołu Pańskiego.
  2. W drugi dzień świąt – w sobotę – święto św. Szczepana, diakona. Niedzielny po­rzą­dek nabożeństw w górnym i dolnym kościele.
  3. W tym roku ze względu na sytuację panującej pandemii, nie będzie wizyt duszpasterskich zwanych „kolędą”, tak jak w poprzednich latach. Będzie można zamówić wizytę duszpasterską do swojego domu w terminie …

Czytaj dalej »

 1. Zapraszamy na Msze Św. roratnie codziennie o godz. 6.15 do czwartku włącznie, a dzieci (od poniedziałku do środy) o godz. 17.00.

2. Od trzech tygodni nasz kościół jest ogrzewany. Prosimy o dokładne zamykanie drzwi, abyśmy mogli modlić się w ciepłym wnętrzu naszego sanktuarium.

3. W tym roku wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego przypada w czwartek. Msze Św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 6.15 (roraty), 7.00 i 8.00. Spowiedź rano w czasie Mszy Św. i od godz. 9.00 do 12.00. Zachęcamy do zachowania pol­skich tradycji …

Czytaj dalej »

  1. Adwent to czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Możemy to uczynić przez zakup świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i kartek świą­tecznych, które są do nabycia w kruchcie kościoła. Dostępne są również poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przy ołtarzu Matki Bo­żej Nieustającej Pomocy wyłożone są „Torby miłosierdzia” i kosz, przeznaczone na żywność dla ubogich naszej parafii.W przedsionku kościoła są też do nabycia kalendarze na przyszły rok, wydane przez SKKAB.
  2. Zapraszamy na Msze Św. roratnie codziennie o godz. 6.15, a dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 17.00. Przynosimy lampiony, które …

Czytaj dalej »