Archiwum informacji

1. Dziś – niedziela po Narodzeniu Pańskim, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
2. W piątek ostatni dzień roku 2021. Msza Św. dziękczynna na zakończenie starego roku zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po tej Mszy Św. odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2021 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. W tym dniu od godz. 15.00 na mocy dyspensy naszego Arcybiskupa nie obowiązuje post piątkowy.
3. W sobotę, rozpoczynamy nowy rok …

Czytaj dalej »

1. Msze Św. roratnie, w naszym sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.15. Roraty dla dzieci (od poniedziałku do czwartku) o godz. 17.00. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na środowe roraty o 6.15. Po Mszy Św. zapraszamy na wspólne śniadanie do sal pod domem zakonnym.

2. Przy ołtarzu Matki Bo­żej Nieustającej Pomocy wyłożone są „Torby miłosierdzia” przeznaczone na żywność dla ubogich naszej parafii. W przedsionku kościoła parafialny Caritas rozprowadza świece, kartki świąteczne oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dostępne są również kalendarze ze św. Andrzejem Bobolą.

3. W …

Czytaj dalej »

NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. ANDRZEJA BOBOLI - 16 GRUDNIA 2021 R.

16 GRUDNIA 2021 R.
NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

  • godz. 17.30 – NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. ANDRZEJA BOBOLI.
  • godz. 18.00 – MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY, OJCA ŚWIĘTEGO, ARCHIDIECEZJI, POLSKICH RODZIN I BEZPIECZEŃSTWO POLSKICH GRANIC WSCHODNICH.

Po Mszy Św. spotkanie członków i sympatyków SKKAB-u w Sali O. Wasilewskiego.

Prośby i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach lub wysyłając drogą elektroniczną, wchodząc na stronę internetową parafii: [email protected]

2 grudnia 2021 r. na ręce marszałek Sejmu Elżbiety …

Czytaj dalej »

  1. Dzisiaj rozpoczniemy nasze Adwentowe Rekolekcje zatytułowane „Raduj się ziemio, oto światło wschodzi”, które będą trwały do środy, 15 grudnia. Rekolekcje prowadzi O. Michał Gutkowski SJ. W dniu dzisiejszym nauki głoszone są w czasie wszystkich Mszy Św., a od poniedziałku do środy o godz. 6.15, 12.00 i 18.00. Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych we wtorek, 14 grudnia, o godz. 12.00 i 18.00. Prosimy tak zaplanować czas, by spokojnie skorzy­stać z tych dni re­fleksji i modlitwy.
  2. Dzisiaj serdecznie zapraszamy dzieci klas trzecich, które chcą przystąpić do przyjęcia I Komunii Św. w przyszłym roku …

Czytaj dalej »