Ogłoszenia parafialne

 1. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla wszystkich wiernych Archidiecezji oraz przebywających na jej terenie, którzy zostali objęci kwarantanną, nadzorem epidemicznym lub w rzeczywistej obawie o własne bezpieczeństwo odczuwają zagrożenie zdrowia swojego oraz najbliższych, z dodaniem jednak obowiązku pobożnego przeżycia Liturgii niedzielnej, transmitowanej regularnie poprzez telewizję, radio lub Internet. Po przeżytej w domu Liturgii, prosi ponadto o modlitwę w intencjach chorych, personelu medycznego, służb państwowych i wolontariuszy, pomagających w walce z epidemią oraz o ustanie pandemii.
 2. Biorąc pod uwagę …

Czytaj dalej »

 1. Obchodzimy dzisiaj XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Swoimi ofiarami, które można złożyć do skarbony znajdującej się pośrodku kościoła, wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja została powołana przez Episko­pat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Jej głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edu­kacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej mło­dzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
 2. Msza Św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. w naszej parafii, dzisiaj, o godz. 16.00 w dolnym kościele.

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy odbędzie się o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym ko­ściele od poniedziałku do soboty po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele o godz.18.00. Różaniec dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 3. Serdecznie zapraszamy katechetów naszej parafii na spotkanie w …

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj, zapraszamy dzieci przygotowujące się do przeżycia Rocznicy I Komunii Św. i ich rodziców, na Mszę Św. do dolnego kościoła o godz. 16.00. Uroczysta Msza Św. Rocznicowa zostanie odprawiona w niedzielę, 4 października, o godz. 11.00 w górnym kościele.
 2. W poniedziałek, 28 września, swoje imieniny obchodzi O. Marek Szafran SJ. W jego intencji będziemy się modlili podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Zapraszamy Parafian i przyjaciół O. Marka do wspólnej modlitwy za niego.
 3. 1 października, przypada I czwartek miesiąca. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. z udziałem relikwii św. …

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz. 10.00 i 12.00, w górnym kościele dzieci z na­szej parafii przyjmą Pierwszą Komunię św. W związku z tym zapraszamy na Eucharystię  do dol­nego ko­ścioła o godzinie: 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00, lub o godzinie 17.00 i 19.00 w górnym kościele. Za życzliwe zrozumienie oraz modlitwę w intencji tych dzieci i ich rodzin z góry ser­decznie dziękuje­my.
 2. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. biorą udział w Białym Ty­go­dniu. Od poniedziałku do piątku uczestniczą we Mszy Św. o godz. 18.00, a w sobotę zapraszamy dzieci na nabożeństwo …

Czytaj dalej »