Ogłoszenia parafialne

1. Odnowa w Duchu św. zaprasza na Mszę św. z modlitwą stawienniczą o uzdrowienie, we wtorek, 29 maja, o godz. 18.00.

2. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę św. w środę, 30 maja, o godz.19.00 do dolnego kościoła.

3. W czwartek, 31 maja, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Je­zusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowa­nia naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Udział w procesji jest pu­blicznym wyznaniem, że Jezus jest wśród nas.

Msze św. będą w górnym kościele przed południem o …

Czytaj dalej »

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowa­niu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apo­stołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darach Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach Chrztu św. i Bierzmowania i dziękujemy za nie Panu Bogu.

2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 17.00, odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe w Sali. O. Wasilewskiego.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, w niedzielę o godz. 18.00, a od ponie­działku do soboty o godz. 17.30.

4. We wtorek, 22 maja, o …

Czytaj dalej »

1. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 w górnym kościele dzieci z na­szej parafii przyjmą Pierwszą Komunię św.

W związku z tym zapraszamy na Eucharystię do dol­nego ko­ścioła o godzinie: 7, 8, 9, 10, 11, 12 i 13, lub o godzinie 17 i 19, w górnym kościele. Za życzliwe zrozumienie oraz modlitwę w intencji tych dzieci z góry ser­decznie dziękuje­my.

2. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii św. biorą udział w Białym Ty­go­dniu. Od poniedziałku do piątku uczestniczą we Mszy Św. o godz. 18.00,

Czytaj dalej »

1. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w tym roku będziemy sprawowali w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 18.00.

2. W najbliższym tygodniu nie będzie Mszy św. akademickiej w środę, ani adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek w dolnym kościele.

3. W środę, 2 maja, imieniny będzie obchodził O. Zygmunt Kurowski SJ, zapra­szamy wszystkich parafian i przyjaciół ojca Zygmunta na wspólną Mszę św. w in­tencji solenizanta o godz. 18.00.

4. W środę, 2 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. W czwartek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi …

Czytaj dalej »

1. Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas 7 SP oraz 2 i 3 gimnazjum, zapraszamy dzisiaj, o godz. 16.00 do dolnego kościoła. Po Mszy św. w Sali O. Wasilewskiego spotkanie organizacyjne dla kandydatów z klas 3 gimnazjum i ich rodziców.

2. Wspólnota Odnowy w Duchu Św., zaprasza ma Mszę św. z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienia w najbliższy wtorek, 24 kwietnia, o godz. 18.00.

3. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę św. w środę, 25 kwietnia, o godz.19.00 do dolnego kościoła. W czwartek, 26 kwietnia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu („Trzy …

Czytaj dalej »