Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna Wielki Tydzień i przypomina mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

Panowie z Liturgicznej Służby Ołtarza w zakrystii będą zapisywali chętnych mężczyzn do warty adoracyjnej przy Grobie Pańskim.

W przedsionku ko­ścioła CARITAS rozprowadza świąteczne kartki i palmy. Do­chód przeznaczony jest na pomoc biednym. Przy ołta­rzu Matki Bożej jest wy­stawiony kosz na paczki świą­teczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Można również złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych naszej parafii do skarbony, znajdującej się pośrodku kościoła Ser­deczne „Bóg zapłać” za okazywaną pomoc. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym …

Czytaj dalej »

 1. Od dnia dzisiejszego do Wielkiego Piątku włącznie w kościele zasłaniamy krzyże, na znak na­szego smutku z powodu śmierci Zbawiciela.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adorację Najświętszego Sa­kra­­mentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa połączone z wyjaśnieniem intencji na miesiąc kwiecień o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy i wymiana tajemnic różańcowych w dolnym kościele o godz. 17.15.
  W ramach spotkania p. Irena Bieńkowska opowie o niedawnej wyprawie szczecińskich katechetów na kontynent afrykański. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. PIOTR LEŚNIAK, proboszcz Parafii pw. Św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej. Nauki rekolekcyjne są głoszone na wszystkich Mszach Św. Od poniedziałku do środy włącznie, na Mszach Św. o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Msza Św. z udzieleniem sakramentu chorych we wtorek, 2 kwietnia, o godz. 8.00,12.00 i 18.00.
 2. Duszpasterstwo akademickie zaprasza na Mszę Św. w środę do dolnego kościoła o godz. 19.00, a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu (3 kwadranse w ciszy) do dolnego kościoła o 19.00.
 3. W piątki Wielkiego Postu …

Czytaj dalej »

 1. W poniedziałek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby pragnące rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego, aby poprzez modlitwę i wyrzeczenia prosić Boga i dziękować za dar życia od momentu poczęcia zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00 lub 18.00. Dzień Zwiastowania Pańskiego jest również Świętem Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego na świecie (WŻCH działa także w naszej parafii). Członkowie naszego parafialnej WŻCH zapraszają po poniedziałkowej Mszy Św. o godz. 18.00 wszystkich na wspólne świętowanie przy herbacie i ciastku w Sali O. …

Czytaj dalej »

 1. Msza Św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. w naszej parafii, zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 16.00 w dolnym kościele. Po Mszy Św. spotkanie rodziców. Mierzenie alb odbędzie się w poniedziałek, 11 marca, w dolnym kościele o godz. 17.00 – Szkoła Podstawowa nr 1, o godz. 17.30 – dzieci z pozostałych szkół.
 2. Duszpasterstwo akademickie zaprasza w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu (3 kwadranse w ciszy) do dolnego kościoła o 19.00.
 3. Kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z Jerychem Różańcowym, rozpocznie się w piątek, 15 …

Czytaj dalej »