Ogłoszenia parafialne

 1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Niewiele potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na glos Boga. W tym tygodniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości narodu polskiego.
 2. Spotkania dzieci l-komunijnych odbywają się we wszystkie poniedziałki o godz. 17.oo w dolnym kościele.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i  pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w czwartek i piątek od godz. 16.oo do 19.oo …

Czytaj dalej »

 1. Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu – czasu pokuty i pojednania.  Jest to także dzień szczególny, bo skupia w naszym kościele dużo więcej osób, niż jest zazwyczaj. Witamy wszystkich z radością. Tym, którzy rzadziej tutaj przychodzą chcemy powiedzieć, że jesteście mile widziani w swoim parafialnym kościele.  Mając świadomość, że czasem księża pracujący w tej parafii mogli przyczynić się do waszego dystansu wobec Kościoła, chcemy u początku obecnego czasu pokuty i pojednania, przeprosić was w imieniu własnym i naszych poprzedników.
 2. Dziś przyjęliśmy popiół na znak naszej gotowości do pokuty. Przypominamy, …

Czytaj dalej »

 1.  Dzisiaj o godz. 16.oo w dolnym kościele Msza Św. ini­cjacyjna i spotkanie dla młodzieży z klas 3 gimnazjum i ich rodziców.
 2. Spotkania dzieci I-komunijnych odbywają się we wszystkie poniedziałki o godz. 17.oo w dolnym kościele.
 3. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godzinie 6.30, 7.oo, 8.oo i 9.oo oraz po południu o godz. 16.oo, 17.oo, 18.oo i 19.oo.
 4. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu …

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj o godz. 16.oo w dolnym kościele Msza Św. ini­cjacyjna, dla dzieci, które w tym roku mają przystąpić do I Komunii św. Po Mszy Św. spotkanie rodziców
 2. Taca z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w naszym ko­ściele. Za Wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu po raz trzeci będziemy przeżywali w naszej parafii 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z Jerychem Różańcowym. Wszystkich, którzy już w niej uczestniczyli oraz nowe osoby, zapraszamy na spo­tkanie organizacyjne dzisiaj w niedzielę 12 lutego o godz. 18.oo w świetlicy para­fialnej. …

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – Adorację Najświętszego Sakramentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.oo. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i wyjaśnienie intencji Apo­stolstwa Modlitwy o godz. 18.oo, a spotkanie Apostolstwa Modlitwy, połączone z wymianą tajemnic różańcowych, odbędzie się w dolnym kościele, o godz. 17.oo.
 2. Jutro (w poniedziałek) spotkanie katechetów rozpocznie się Mszą Św. o godz. 17.oo, w kaplicy domowej.
 3. Spotkania dzieci I-komunijnych odbywają się we wszystkie poniedziałki o godz. 17.oo w dolnym kościele.
 4. W piątek (10.02) po wieczornej Mszy Św. odbędzie się kolejne spotkanie Duszpa­sterskiej Rady …

Czytaj dalej »