Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocy

14.05.2017 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 w górnym kościele dzieci z na­szej parafii przyjmą Pierwszą Komunię św. W związku z tym zapraszamy na Eucharystię  do dol­nego ko­ścioła o godzinie: 7, 8, 9, 10, 11, 12 i 13, lub
o godzinie 17 i 19, w górnym kościele. Za życzliwe zrozumienie oraz modlitwę w intencji tych dzieci z góry ser­decznie dziękuje­my.

2. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. biorą udział w Białym Ty­go­dniu. Od poniedziałku do piątku uczestniczą we Mszy Św. o godz. 16.30,
a w sobotę zapraszamy dzieci na nabożeństwo majowe wraz z udzieleniem Komunii św. o godz. 12.00. Następnie uroczysta agapa w „Ogrodach jezuickich”. We wtorek, w dzień odpustu parafialnego dzieci uczestniczą we Mszy św. o godz. 18.00.

3. W poniedziałek, 15 maja, o godz. 19.00 rozpocznie się ko­lejna 24-go­dzinna ado­ra­cja Najświętszego Sa­kramentu połączona z Jery­chem Różań­cowym. Serdecznie zapraszamy.

4.We wtorek,16 maja, przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, która jest jednocześnie świętowaniem Odpustu Parafialnego. Nabożeństwo ku czci Patrona naszej Parafii i Ojczyzny rozpocznie się o godzinie 17.30. Następnie 
o godzinie 18.00 uroczysta Msza św.  koncelebrowana pod przewodnictwem
ks. biskupa Henryka Wejmana. Modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego Franciszka, Archidiecezję i rodzin z naszej parafii. Po Mszy św. procesja z relikwiami św. Andrzeja Boboli wokół kościoła. Po procesji oddanie czci relikwiom naszego patrona. Zapraszamy wszystkich parafian, poczty sztandarowe, chorągwie i dzieci do sypania kwiatów. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów.

5. Miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony jest Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, w niedzielę o godz. 18.00, a od ponie­działku do soboty po wieczornej Mszy Św.

6. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza w środę, 10 maja, o godz. 19.00,  na Mszę św. akademicką do dolnego kościoła. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu „Trzy kwadranse w ciszy” o godz. 19.00 w dolnym kościele.

7. W środę, 17 maja, o godz. 18.00, zapraszamy na Mszę św. z modlitwą
o uzdrowienie.

8. W przyszłą niedzielę, 21 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii będą przeżywały Rocznicę I Komunii św. Przy­pominamy o so­botniej spo­wie­dzi o godz. 10.00.

9. W przyszłą niedzielę, 21 maja, po Mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy na koncert "Ave Maria" w wykonaniu Szczecińskiego Trio.

          

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

  W niedzielę, 21 maja br., o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XV Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem: Kocham Cię Życie. Jest ono wyrazem afirmacji ludzkiego życia, jako fundamentalnej wartości. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Jak co roku zachęcamy także do włączenia się w zbiórkę artykułów higienicznych dla niemowląt, które zbierane będą przy pomniku św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach przed rozpoczęciem Marszu. Zebrane artykuły zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Poczerninie.