Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Ogłoszenia parafialne

XXVII Niedziela zwykła

08.10.2017 r.

1. W dniu dzisiejszym  obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem  „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episko­pat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św.  Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edu­kacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej mło­dzieży pochodzącej z ubogich rodzin.

W związku z Dniem Papieskim zapraszamy:

2. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym ko­ściele od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz.18.00. Różaniec dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

3. Kandydaci do bierzmowania z klas 3 gimnazjum rozpoczęli spotkania przygotowujące ich do przyjęcia sakramentu. Terminy spotkań wywieszone są na tablicy duszpasterstwa młodzieży obok wejścia do dolnego kościoła.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu „Trzy kwadranse w ciszy”, w czwartek o godz. 19.00, w dolnym kościele.

5. Przy ołtarzu Matki Bożej są wyłożone kartki wypominko­we. Kartki pie­czętowane datą będą czytane w oznaczo­nym dniu. Kartki wypo­minkowe bez daty będą czytane według przy­padają­cej kolejności. Wypo­minki i wypominki roczne wraz z ofiarą, przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.

6. Ciesząc się 100-ną rocznicą Objawień Matki Bożej w Fatimie oraz przeżywając 60 lat posługi Księży Pallotynów w szczecinie zapraszamy na Uroczystości Fatimskie w dniu 13 października 2017 r. do Kościoła Morskiego w parafii pw. św. Jana ewangelisty w Szczecinie, ul. św. Ducha 9. O godz. 17.00 - Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, 17.20  - Modlitwa różańcowa, 18.00 -  Msza św. Po Mszy św. uroczysta Procesja Światła z Figurą Fatimską ulicami naszego miasta.

7. W przyszłą niedzielę, 15 października, po Mszy św. o godz. 17.00 w Sali
O. Wasilewskiego spotkanie osób, które wzięły udział w pielgrzymce na Jasną Górę
i do Kalisza.

8. W przyszłą niedzielę, 15października, godz. 19.00, w dolnym kościele, rozpocznie się kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jerychem Różańcowym. Serdecznie zapraszamy.

9. Msza św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia
I Komunii św. w naszej parafii,  w przyszłą niedzielę, 15 października, o godz. 16.00 w dolnym kościele.

10.Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na Warsztaty Ruah dla osób powyżej 30 roku życia pragnących uzdrowienia i dotknięcia Pana Jezusa mocą Ducha Św. Warsztaty odbędą się w sobotę 14.10.2017 w Fundacji Małych Stópek na ulicy Świętego Ducha 9. Szczegóły na plakacie lub ulotkach.