Archiwum informacji

  1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna, kończy oktawę Uroczystości Zmartwych­wstania Pańskiego. Nazywana jest też „Niedzielą Białą” – od zwyczaju no­sze­nia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczo­nych w po­czątkach chrześcijaństwa lub Niedzielą Miłosierdzia Boże­go, ze wzglę­du na obchodzone w tę niedzielę – na wyraźne życzenie Chrystu­sa – święto Miłosierdzia Bożego.
  2. Zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 12.30. Modlitwę o uzdrowienie po Mszy Św. poprowadzi p. Marcin Zieliński.
  3. Zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia Bo­żego Miłosierdzia, które odbędzie się dzisiaj w Godzinie Miło­sierdzia, czyli o godz. 15.00.
  4. Dziś …

Czytaj dalej »

Obraz św. Andrzeja Boboli w naszym kościele (autor: Ryszard Tokarczyk).

ODPUST PARAFIALNY

16 MAJA 2019 R.

  • godz. 17.30 – NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. ANDRZEJA BOBOLI.
  • godz. 18.00 – MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY, OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA, ARCHIDIECEZJI I RODZIN Z NASZEJ PARAFII.

MSZY ŚW. BĘDZIE PRZEWODNICZYŁ I HOMILIĘ WYGŁOSI KS. JAROSŁAW STASZEWSKI TChr, PROBOSZCZ I KUSTOSZ SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W SZCZECINIE.

Po Mszy Św. oddanie czci relikwiom św. Andrzeja Boboli.

Prośby i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach lub wysyłając drogą elektroniczną, …

Czytaj dalej »

1. Wszystkim, którzy zaangażowali się, ofiarowali swój czas i siły w przygotowanie kościoła i Liturgii Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy Ojcom, ks. Mateuszowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza z ceremoniarzami na czele, pani Teresie za projekty ciemnicy i grobu, p. Marii za dekoracje kwiatowe i czysty kościół, p. Maciejowi za wykonanie prac ciemnicy i Grobu Pańskiego, p. Piotrowi organiście, scholii dziecięcej pod dyrekcją p. Marysi, scholii pod dyrekcją p. Heleny i dyrygenturą p. Radosława, panom zakrystianom i pełniącym wartę przy Grobie i wszystkim niewymienionym, którzy …

Czytaj dalej »

TRIDUUM SACRUM

TRIDUUM SACRUM

Wielki Czwartek
13.30- 15.30 – Spowiedź (górny kościół)
16.30 – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej (dla dzieci)
19.00 – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej (dla dorosłych)
21.30 – Gorzkie Żale
do 24.00 – Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i spowiedź (górny kościół)

Wielki Piątek (obowiązuje post ścisły)
6.30 – 16.30 – Adoracja Pana Jezusa (górny kościół).
6.30 – 15.30 – spowiedź
15.00 – Droga Krzyżowa i Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
16.30 – Liturgia Męki Pańskiej (dla dzieci)
19.00 – …

Czytaj dalej »

  1. Dzisiaj – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna Wielki Tydzień i przypomina mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

Panowie z Liturgicznej Służby Ołtarza w zakrystii będą zapisywali chętnych mężczyzn do warty adoracyjnej przy Grobie Pańskim.

W przedsionku ko­ścioła CARITAS rozprowadza świąteczne kartki i palmy. Do­chód przeznaczony jest na pomoc biednym. Przy ołta­rzu Matki Bożej jest wy­stawiony kosz na paczki świą­teczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Można również złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych naszej parafii do skarbony, znajdującej się pośrodku kościoła Ser­deczne „Bóg zapłać” za okazywaną pomoc. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym …

Czytaj dalej »