Archiwum informacji

1. W ostatnią niedzielę października obchodzimy rocznicę poświęcenia własnego, pa­rafialnego kościoła. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie i w którym sprawujemy Eucharystię i pozostałe sa­kramenty. Jest to także dzień wdzięczności za wspólną troskę o piękno tego Domu Bożego wśród nas i dla nas.

2. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele od po­niedziałku do środy dla dzieci i młodzieży o godz. 17.oo. a dla dorosłych o godz. 18.45 (po Mszy Św. wieczor­nej). Dzisiaj różaniec o godz. 18.oo. Na ostatni różaniec w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych (31 …

Czytaj dalej »

  1. Dzisiaj (niedziela, 21 października) rozpoczynamy 86. Tydzień Misyjny. Ojciec Święty Benedykt XVI w tegorocznym Orędziu na Światowy Dzień Misyjny przy­pomniał, że głoszenie Ewangelii jest zadaniem i obowiązkiem, nałożonym Ko­ściołowi przez Pana Jezusa, ażeby ludzie mogli wierzyć i dostąpić zbawienia. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiejsza taca jest przezna­czona na Papieskie Dzieła Misyjne i misje prowadzone przez Jezuitów.
  2. Także dzisiaj o godz. 16.oo w dolnym kościele odbędzie się Msza Św. ini­cjacyjna, dla kandy­datów do bierzmo­wania z klas III i ich rodziców. Po Mszy Św. spotkanie rodziców. Obecność Obowiązkowa.

Czytaj dalej »

  1. Dzisiaj XII Dzień Papieski pod hasłem JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ RODZINY. Przed ko­ściołem odbywa się zbiórka do puszek na cele Fundacji Dzieło Nowego Ty­siąclecia. Zebrane w ten sposób środki przeznaczone będą na rzecz Fundacji, która poprzez stypendia umożliwia naukę i studia ubogiej, a bardzo uzdolnionej młodzieży z wiosek i małych miast.
  2. Dzisiaj (niedziela, 14 października) o godz. 16.oo w dolnym kościele odbędzie się Msza Św. ini­cjacyjna, dla dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii św. Po Mszy Św. spotkanie rodziców. Obecność Obowiązkowa.
  3. Taca z dzisiejszej niedzieli jest …

Czytaj dalej »

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – Adorację Najświętszego Sakramentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.oo. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z nabożeństwem różańco­wym o godz. 18.oo, a spotkanie Apostolstwa Modlitwy, połączone z wymianą ta­jemnic różańcowych, odbędzie się w dolnym kościele, o godz. 17.oo.

  2. Dzisiejszą niedzielą (7 października) rozpoczynamy 68 Tydzień Miłosierdzia. Ha­sło tegorocznego tygodnia brzmi: „Kościół domem miłosierdzia”. Parafialny zespół Caritas przeprowadza w kruchcie kościoła kwestę do puszek. W bieżącym roku z zebranych środków Caritas naszej diecezji pragnie wesprzeć …

Czytaj dalej »

  1. 13 września swoją 60-tą rocznicę wstąpienia do Towarzystwa Jezusowego obcho­dził o Władysław Figiel SI. Jubilat zaprasza wszystkich swoich przyjaciół i parafian na Mszę Św. dziękczynną za dar powołania dzisiaj, o godz. 12.3o.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy w piątek (28.09) włączyli się w Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata.
  3. Rozpoczynamy od jutra miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do odmawiania różańca indywi­dualnie i w rodzinach. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe od po­niedziałku do piątku dla dzieci i młodzieży o godz. 17.oo. a dla dorosłych o godz. 18.45 (po Mszy Św. wieczornej). W sobotę zapraszamy całe …

Czytaj dalej »